Ринок землі: як вберегтися від аферистів і кому скаржитися, якщо земля опинилася в чужих руках

Автор: Марченко Любов

Трохи більше тижня залишилося до 1 липня, коли в Україні офіційно стартує легальний ринок землі. Однак, незважаючи на те, що вже готові всі закони, які регламентують продаж землі, і вже, здавалося б, не залишилося ніяких можливостей для зловживань, все одно аферисти знайдуть чим поживитися.

Ринок землі: як вберегтися від аферистів і кому скаржитися, якщо земля опинилася в чужих руках - today.ua

Фахівці розповіли, як не дати шахраям прибрати свою землю до рук, і куди на них скаржитися.

Як учасникам ринку землі не втратити свій товар

У багатьох власників земельних ділянок документи про власність на землю оформлені тільки в паперовому вигляді. Підробити такий документ і прийти з ним до нотаріуса - немає нічого простішого, як і отримати за цим документом кадастровий номер. У підсумку, шахрай, який представився власником землі, отримає свої гроші у покупця. А у справжнього власника в результаті не залишиться ні землі, ні грошей.

Щоб уникнути такого, слід обов'язково оцифрувати свою землю, тобто провести електронну реєстрацію своєї ділянки. Для цього потрібно подбати про те, щоби вашій ділянці присвоїли кадастровий номер. Цей номер - це аграрний паспорт вашої землі. Він буде існувати в єдиному екземплярі і закріпить ваше виключне право на цю землю.

Популярні зараз

В Україні громадян позбавлятимуть права на житло за спрощеною процедурою

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Українських біженців у Німеччині закликали виїхати до Польщі: в країні виник гострий дефіцит місць

Китай може захопити Місяць та оголосити його своєю територією, - NASA

Потім потрібно внести відомості про речові права на ділянку до Державного реєстру прав на нерухоме майно. Ринок землі: як вберегтися від аферистів і кому скаржитися, якщо земля опинилася в чужих руках Після цього вже ніхто не зможе підробити документи і продати цю землю замість вас.

Власники земельних ділянок можуть звернутися в Держгеокадастр як до відкриття ринку землі, та й після нього. Але краще це зробити якомога раніше, щоб ніхто не зміг скористатися вашою власністю.

Що робити, якщо земля потрапила в руки рейдерів

Існує два види рейдерства - реєстраційне рейдерство і рейдерство на підставі підроблених документів.

Перший випадок має на увазі незаконну реєстрацію земельної ділянки державним реєстратором. В такому випадку власнику землі потрібно скаржитися в Офіс протидії рейдерству, який функціонує при Мін'юсті.

У другому випадку, коли були підроблені документи на земельну ділянку, звертатися потрібно в поліцію. Адже фальсифікація документів - це вже кримінальний злочин і за цим має йти кримінальне покарання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Підробка документів трапляється лише тоді, коли громадяни не подбали про оцифрування прав. Тому насправді дуже просто самому себе захистити для того, щоби потім не звертатися ні до Офісу протидії рейдерства, ні в Національну поліцію", - переконують у Мін'юсті.

Нагадаємо, українцям розповіли, які документи потрібні будуть покупцеві і продавцеві для здійснення угоди купівлі-продажу на ринку землі.