Незважаючи на воєнний стан в Україні та різке скорочення робочих місць, віддалена робота, як і раніше, займає чималий сегмент ринку праці. Причому за багатьма вакансіями, на яких можна працювати дистанційно, пропонують цілком непогану зарплату.
Віддалена робота стала набувати в українців неабиякої популярності ще з початку пандемії коронавірусу. Тоді немало наших співвітчизників змінили звичний характер роботи на дистанційний, а згодом, із завершенням локдауну, вже не захотіли повертатись на колишні робочі місця.
А з початком війни в Україні, дистанційна робота стала для багатьох наших співвітчизників справжнім порятунком. Адже багато підприємств на сході та в центрі нашої країни припинили або обмежили свою діяльність. При цьому, якщо є така можливість, то декого перевели на дистанційну роботу. А ті, хто втратив роботу взагалі, зараз штурмують вакансії із віддаленої роботи, аби хоч якось пережити період вимушеного безгрошів'я.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Як зазначають у прес-службі популярного кадрового ресурсу Work.ua, наразі віддалена робота становить п'яту частину від усіх вакансій, які розміщують роботодавці.
Найчастіше шукають на віддалену роботу спеціалістів у таких галузях:
- IT, комп’ютери;
- діловодство, секретаріат;
- продажі;
- реклама і маркетинг.
Характерно, що близько 40 відсотків роботодавців, які пропонують віддалену роботу, готові взяти людей без досвіду, але з великим бажанням учитися і здатністю до навчання.
Причому людей без досвіду готові наймати на роботу навіть закордонні працедавці. Щоправда, серед закордонних власників менше таких, що готові вчити українців з нуля – лише 11%.
Запити на спеціалістів, які можуть працювати віддалено, в іноземців майже такі самі, які і в наших роботодавців. Хіба що секретарів і діловодів вони в Україні не шукають. Зате пропонують роботу нашим IT-спеціалістам, рекламникам і маркетологам, а також дизайнерам.
Зарплата, яку пропонують за віддалену роботу
На вакансіях, що публікуються на Work.ua, за віддалену роботу пропонують у середньому 27 тисяч гривень. Щоправда, спеціалістам без досвіду більше 21 тисяч платити не готові.
Зате в галузі IT зарплата досвідчених фахівців стартує від 30 тисяч гривень. А якщо вони при цьому ще й на високому рівні володіють англійською мовою, то роботодавці готові декому платити за такі скіли до 100 тисяч гривен.
Нагадаємо, уряд повідомив про скорочення зарплат бюджетникам. Зарплати зменшать на 10 відсотків для держслужбовців.