Уряд повідомив про скорочення зарплат бюджетникам: хто і на скільки менше отримуватиме

В уряді повідомили про скорочення зарплат бюджетникам. Йдеться про держслужбовців – чиновників та представників виборної влади.

Уряд повідомив про скорочення зарплат бюджетникам: хто і на скільки менше отримуватиме - today.ua

Про це розповів під час інтерв'ю прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами глави уряду, йдеться саме про зарплати держслужбовців, а не про інших працівників, які також отримують зарплату з бюджету.

"Загальні витрати на виплату зарплат у державному секторі, окрім бюджетної сфери, маючи на увазі держслужбовців, не вчителі, не медики, ми вже скоротили на 10%. Тобто, сфера Кабінету міністрів, Офіс президента, Верховна Рада, ми витрати на 10% скоротили", - розповів прем'єр.

Уряд повідомив про скорочення зарплат бюджетникам: хто і на скільки менше отримуватиме Він також додав, що це, можливо, не останнє скорочення зарплат бюджетникам, включаючи держслужбовців. Уряд орієнтуватиметься на те, як наповнюється бюджет. За потреби виплати в держсекторі ще знизять.

"Ми бачитимемо, якою буде мінімальна необхідність сьогодні, щоб забезпечити людям покупку продуктів харчування, покупку медикаментів. У принципі під час війни це основні витрати, все інше має бути спрямоване на армію, на захист нашої вітчизни", - поділився Шмигаль.

До речі, міністр Кабінету Міністрів Олег Немчинов раніше повідомив, що в уряді очікують великі труднощі з наповненням бюджету у другому кварталі. Очевидно, буде великий провал у фінансах через те, що велика промисловість на сході зараз стоїть.

Нагадаємо, в Україні також суттєво скоротили витрати держбюджету на освіту, соціалку, пенсії та інші статті.