Viber нагадав українцям, як не стати жертвою шахраїв під час війни

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці під час війни постійно стикаються з новими видами шахрайства, особливо у месенджерах, де мільйони людей проводять увесь свій вільний час. Користувачам іноді можуть надходити повідомлення про нарахування матеріальної допомоги або благодійність, в яких від них вимагатимуть надати свої особисті дані.

Viber нагадав українцям, як не стати жертвою шахраїв під час війни - today.ua

Через постійну емоційну напругу на фоні війни українці можуть ставати жертвами шахраїв частіше. У компанії Rakuten Viber нагадали, як захистити себе від кіберзлочинців.

По-перше, якщо ви отримали підозрілі повідомлення від організації або компанії, перевірте її профіль. Іноді шахраї намагаються видати себе за організацію, використовуючи її назву та логотип, але інші приватні дані скопіювати не вдається. Наприклад, ви отримуєте повідомлення від благодійної організації "БФ Helpz Ukraine" із запитом на допомогу. Спочатку зверніть увагу на позначки офіційного профілю: у Viber для багатьох великих організацій це "блакитна пташка" та активне посилання на сайт. Якщо "пташки" немає, пошукайте інформацію про організацію в інтернеті.

Якщо це реальна організація, швидше за все ви знайдете посилання на неї на першій сторінці результатів пошуку. Тепер порівняйте дані профілю адресата із даними організації на її сайті. У разі шахрайства ви, швидше за все, побачите нестиковку. Для безпечного перерахування коштів користуйтесь координатами рахунків на офіційних сайтах, не переводьте кошти за посиланням від підозрілого контакта. Для волонтерства краще вибирайте перевірені фонди чи людей, яких ви знаєте особисто. Повідомлення від шахраїв можуть містити форму для переказу грошей і після введення ваших персональних даних гроші будуть списані з рахунку.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Землі досягла сильна магнітна буря: як довго вона триватиме

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Користувачам не радять переходити за підозрілими посиланнями у чатах Viber. Якщо вам надходить повідомлення про новий спосіб отримання матеріальної допомоги переселенцям, перевірте інформацію про це у сторонніх джерелах. Про всі види державної допомоги є інформація у відкритих джерелах.

Раніше користувачам Viber та Telegram розповіли про те, як записувати та зберігати дзвінки на смартфоні.