Не всю валюту в Україні можна легко обміняти навіть у банках. У громадян відмовляються приймати пошкоджені та застарілі доларові банкноти. У НБУ розповіли, які долари не підлягають обміну.
Громадяни часто нарікають на проблеми з обміном доларів. Здебільшого у банках та обмінниках відмовляють брати купюри, які:
- сильно зношені;
- мають одразу кілька пошкоджень;
- мають великі розриви;
- мають плями фарби;
- були випущені до 1996 року.
В обмінниках вам просто відмовлять в обміні таких грошей, а в банках за послугу обміну пошкоджених купюр доведеться сплатити комісію від 5 до 50%. Якщо там ви отримаєте відмову, то є ще один варіант – звернутися до НБУ та спробувати там обміняти пошкоджені банкноти. Обміном доларів займаються лише іноземні банки, тому знадобиться від одного до кількох місяців, поки пошкоджені купюри відправлять за кордон на експертизу, а потім погодяться обміняти.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Як відбувається процес обміну пошкоджених купюр
Процедура заміни зіпсованих купюр називається інкасо. Іноземна фінансова установа, з якою співпрацює український банк, приймає купюри, а натомість видає новий грошовий знак точно такого ж номіналу.
У НБУ зазначили, що на обмін забирають і купюри, які навіть розірвані на частини та склеєні, і навіть із пошкодженням елементів дизайну (видалені цифрові та текстові позначення номіналу).
В Україні в обмінниках та банках відмовляються приймати долари, випущені до 1996 року. Справа в тому, що після 1996 року в США випустили банкноти з новим дизайном та новими захисними елементами. В результаті, деякі касири не можуть відрізнити фальшиві банкноти від справжніх, якщо їм більше 26 років.
Раніше повідомлялося, які фактори позитивно впливають на курс долара в Україні у березні.