В Україні зросла вартість землі: озвучено ціни за гектар у різних регіонах країни

Автор: Лобанова Єлизавета

Незважаючи на війну, вартість землі в Україні стрімко зростає. Середня ціна гектара у жовтні перевищила 57 000 грн. Це на 15 500 грн, або на 37% дорожче, ніж до 24 лютого.

В Україні зросла вартість землі: озвучено ціни за гектар у різних регіонах країни - today.ua

За словами засновника та власника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи, прибутковість від інвестування в землю на сьогоднішній день становить 6%. Є люди, які бажають вкладати гроші у землю, саме тому ціни на ринку не знижуються, а навпаки. Напередодні війни гектар землі в Україні коштував у середньому 41 700 грн ($1541), під час війни – 57 200 грн ($1464).

Як бачимо, зростає вартість землі у гривнях, у доларах цінник просів на 5% у середньому. Середня прибутковість земельної інвестиції збереглася лише на рівні 6% річних.

В Україні зросла вартість землі: озвучено ціни за гектар у різних регіонах країни

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

За словами засновника Concorde Capital, зараз продаж земель повернувся на довоєнний рівень. По-перше, це валютний актив, який при падінні економіки на 30% знизився у вартості всього на 5%. Крім того, земля - це надійніша інвестиція, ніж нерухомість, адже її не можна знищити. Перешкодити може хіба що окупація території.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За період війни найвищу середню ціну за гектар було зафіксовано у Київській області – 445 тис. грн. Загалом за 1 га землі на Київщині власники просять від 161 352 грн. На другому місці за цінами – Львівська область. Серед лідерів також Івано-Франківська, Вінницька область та Житомирська області – від 50 000 до 150 000 за гектар.

Раніше повідомлялося, що змінилося для власників землі та орендарів під час війни в Україні.

Головне