Оренда землі в Україні під час війни: що змінилося для власників ділянок та орендарів

Автор: Лобанова Єлизавета

За час війни в Україні кількість угод із купівлі-продажу землі зменшилась, а також знизилися ціни на ділянки. Щодо оренди, то умови оренди ділянок у воєнний час змінилися. Зокрема, було внесено зміни до Закону №2247, який регулює земельні відносини громадян в умовах воєнного часу.

Оренда землі в Україні під час війни: що змінилося для власників ділянок та орендарів - today.ua

Згідно з документом, розмір орендної плати землі, взятої в оренду строком до одного року, не може перевищувати 8% нормативної грошової оцінки ділянки землі.

За законом орендар ділянки не зможе отримати компенсацію власних витрат на покращення земельної ділянки, земельні ділянки можуть передаватися в суборенду.

Договір оренди земельної ділянки у воєнний час можна укласти виключно в електронній формі, але підписати договір мають обидві сторони. Оренда землі в Україні під час війни: що змінилося для власників ділянок та орендарів Договір оренди землі може передбачати передачу в оренду кількох земельних ділянок одним орендодавцем. Передача в оренду земельної ділянки здійснюється без проведення земельних торгів.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Під час війни право оренди земельної ділянки не підлягає держреєстрації. При цьому договір оренди землі, а також зміни до нього, договір про розірвання договору оренди підлягають державній реєстрації. Право на оренду земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації такого договору.

Договір оренди землі може бути відновлено, укладено новий термін і припиняється із закінченням терміну, який він укладено. Якщо договір оренди землі закінчився до збирання врожаю, посіяного орендарем на земельній ділянці, орендар має право на збирання такого врожаю з компенсацією ним шкоди, заподіяної тимчасовим зайняттям земельної ділянки, у розмірі орендної плати за період з дня закінчення строку дії договору оренди до дня закінчення збору врожаю.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Передача в оренду для ведення товарної с/г виробництва земельної ділянки с/г призначення державної, комунальної власності, що не віднесена до цієї категорії земель, здійснюється без зміни її цільового призначення.

Раніше повідомлялося, в яких регіонах України найдорожча земля у воєнний час.