В Україні виріс попит на “смарт-квартири“: як зекономити до 20% на покупці нового житла

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні активізувався попит на смарт-квартири площею від 15 кв. м. Під час війни головним критерієм ухвалення рішення про купівлю квартири для українців є не тільки безпечне розташування, а й доступна ціна. Якщо говорити про житло в новобудовах, то 1-кімнатні квартири в ЖК зі смарт-житлом будуть приблизно на 20% дешевшими, ніж квартири з більшою площею в інших новобудовах.

В Україні виріс попит на “смарт-квартири“: як зекономити до 20% на покупці нового житла - today.ua

За словами забудовників, попит громадян змістився на невеликі однокімнатні квартири, а інтерес до дво- та трикімнатних суттєво впав. Українці купують житло в більшості випадків у комплексах з готовністю понад 60%. Смарт-житло, площа якого стартує від 15 кв.м, розкуповують як гарячі пиріжки. Забудовники не відкидають, що незабаром така нерухомість може опинитися в дефіциті.

За статистикою, близько 85% інвесторів купують квартиру для себе, решта 15% – для подальшої здачі в оренду.

Все частіше покупці шукають квартири, в яких можна жити одразу, не роблячи ремонту. Запит на таку нерухомість за рік зріс на 60%. Особливо актуальним це питання є для ВПО, які не готові витрачати час та гроші на ремонти. Смарт-квартири саме той тип житла, який часто здається в експлуатацію з мінімальним косметичним ремонтом.

Популярні зараз

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

У Білому домі повідомили, коли розпочнеться постачання зброї в Україну

В Україні виріс попит на “смарт-квартири“: як зекономити до 20% на покупці нового житла

Сучасні девелопери змушені адаптуватися під нові вимоги покупців, і вже починають пропонувати налаштування "житло під ключ" або "квартира з обробкою". Наявність укриття в будинку також є важливим критерієм при виборі житла у воєнний час.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоб знизити фінансове навантаження на громадян, забудовники пропонують їм вигідні розстрочки на нерухомість. Серед них, наприклад, тривала розстрочка: у нашому випадку до 5 років із мінімальним внеском від 15% або фіксований курс покупки. Або купівля нерухомості під 10% річних у доларах. Інвестор вкладає кошти, на цю суму забудовник нараховує дохід у розмірі 10% річних. Після завершення будівництва у інвестора є можливість вкладеної суми з нарахованими відсотками або забрати, або витратити на придбання нерухомості.

Раніше повідомлялося, скільки коштують квадратні метри в новобудовах по різних регіонах України.