В Україні змінилися правила оплати за газ: про що повинні знати споживачі

В Україні змінилися правила оплати газу. Стало відомо, про що потрібно знати споживачам блакитного палива.

В Україні змінилися правила оплати за газ: про що повинні знати споживачі  - today.ua

П'ять облгазів перейшли на принцип єдиної платіжки за газ як ресурс та його транспортування. Поки що ці зміни торкнуться не всіх, а лише жителів трьох областей Дніпропетровської, Кіровоградської та Харківської. Нафтогаз контролює п'ять облгазів, які доставляють газ у цих регіонах.

Платіжка за газ тепер відправляється в одному конверті поштою - на одному бланку. Це зручно, тому що наявність одночасно двох платіжок за газ від різних контрагентів за споживання та транспортування викликає нарікання з боку споживачів.

За новими правилами прийом показань газових лічильників приймається з 1-го по 5-те число щомісяця. Так було й раніше, а новація полягає у подачі інформації через сервіси my.gas.ua. Раніше цю функцію надавав сервіс 104.ua. Внести оплату за газ можна у банківських касах, відділеннях Укрпошти, терміналах EasyPay, а також платформах Приват24 та Ощад24/7.

При переході облгазу до філії або під пряме управління Нафтогазу реквізити для оплати за розподіл газу змінюються. Коректні відображатимуться на сайтах та у соцмережах підприємств у регіонах. При цьому особові рахунки клієнтів залишаються незмінними.

В Україні змінилися правила оплати за газ: про що повинні знати споживачі

Вартість кубометра газу від Нафтогазу становить 7,96 гривні, причому підключення до тарифу здійснюється автоматично. Новий тарифний план "Фіксований" діє з 1 травня 2023 року до 30 квітня 2024 року.

Раніше у Нафтогазі повідомили про зростання тарифу на газ для населення.

ДЖЕРЕЛОubr.ua/uk