У Нафтогазі розповіли про зростання тарифу на газ для населення

В Україні очікують зростання тарифів на комунальні послуги. Зокрема, вже з червня мають зрости тарифи на воду, а також зі дня на день уся країна очікує підвищення вартості електрики. Крім того, навесні, наприкінці попереднього опалювального сезону, точилось немало розмов щодо підвищення тарифу на газ.

У Нафтогазі розповіли про зростання тарифу на газ для населення - today.ua

З цього приводу дав вичерпну відповідь в інтерв'ю одному з видань голова НАК Нафтогаз України Олексій Чернишов.

Тариф на газ мають намір залишити незмінним не лише до початку нового опалювального сезону, але й до його закінчення. Тобто ще рік вартість газу, який постачає населенню компанія Нафтогаз України, залишатиметься незмінною. Постачальник продовжив дію чинного тарифу ще на 12 місяців: з 1 травня 2023 по 30 квітня 2024 року.

"Це рішення прийнято з урахуванням воєнного стану та економічної ситуації в Україні", — зауважив Чернишов. 

У Нафтогазі розповіли про зростання тарифу на газ для населення

Ймовірно, що й інші постачальники газу також заморозять свої тарифи ще на рік. Адже вони орієнтуються на цінову політику Нафтогазу, оскільки саме ця компанія на сьогодні охоплює 98% ринку побутових споживачів. І лише 2% споживачів газу обслуговуються в інших компаніях.

На сьогодні вартість газу від компанії Нафтогаз становить 7,96 грн за кубометр. Отже такою вона залишатиметься ще, принаймні, до травня наступного року.

Нагадаємо, тариф на електроенергію, ймовірно, підвищать удвічі. Причому він не буде диференційованим за обсягом споживання, як тепер. Отже, експерти вже порахували, як зміняться платіжки за електрику з новим тарифом.

ДЖЕРЕЛОtrueua.info