В Україні зменшать розмір пенсій деяким громадянам: кого торкнеться

В Україні очікується індексація пенсій вже за місяць. У березні виплати перерахують усім пенсіонерам, крім тих, хто отримує мінімальні пенсії. У січні 2023 року мінімальний розмір пенсій в Україні складав 2680 грн. При цьому є категорія громадян, яка отримує у 100 разів більше. Саме таким громадянам в уряді вирішили урізати виплати.

В Україні зменшать розмір пенсій деяким громадянам: кого торкнеться - today.ua

Йдеться про суддів у відставці. За законом розмір їхньої пенсії становить 50% від зарплати судді КСУ, тобто трохи більшеЮ ніж 150 тисяч гривень. Пенсії суддям пропонують скоротити до 30% від зарплати, тобто трохи більше 90 тисяч гривень. Про це йдеться у законопроекті №8321, який уже зареєстровано у Верховній Раді.

У пояснювальній записці до документа сказано, що розмір щомісячного тримання одного судді Конституційного Суду у відставці рівнозначний мінімальній пенсії 70 пенсіонерів. При цьому виплати на колишніх суддів Конституційного суду здійснюються за рахунок державного бюджету з податків, що сплачуються кожним українцем.

В Україні зменшать розмір пенсій деяким громадянам: кого торкнеться

При сьогоднішніх реаліях, коли дефіцит коштів у Пенсійному фонді колосальний та пенсії звичайним громадянам практично не підвищуються (на 2023 рік заплановано лише одну індексацію у березні), виплати суддям саме час врегулювати.

Раніше повідомлялося, хто із пенсіонерів може отримати доплату до пенсії від 300 до 579 гривень.

ДЖЕРЕЛОfocus.ua