В Україні стрімко падають ціни на картоплю. Зараз оптова вартість цього коренеплоду аналогічна торішній о цій же поры. І це, незважаючи на війну, величезні витрати на логістику, зниження валового збору та стрімке зростання енергоносіїв. Загалом, аграрії збувають картоплю за демпінговою ціною. Проте експерти не радять українцям розслаблятися, бо вже незабаром ціновий вектор може змінити напрямок на протилежний.
Чому так знизилася ціна на популярний коренеплід, і як вона може змінитися, розповіли експерти аграрного ринку.
Початок осені цього року видався несприятливим для збирання врожаю. Через це багато картоплі залишилося не викопаною, і лише тепер фермери збирають урожай з полів. При цьому через підвищену вологу частина врожаю виявилася не кондиційною. Через це аграрії намагаються якнайшвидше збути цей товар, щоб не втратити його зовсім.
Тому зараз на деяких ринках оптовикам його збувають по 4-7 гривень за кілограм. Приблизно стільки ж коштувала картопля цієї пори рік тому. Тобто, порівняно з іншими овочами, та й рештою товарів продовольчої групи, її вартість зовсім не змінилася.
Крім того, через невідомість із цінами на енергоносії (а найімовірніше, вони ще зростатимуть) багато виробників вирішили взагалі цього року не закладати картоплю на зберігання. Тому й намагаються збути її якнайшвидше, виставляючи за коренеплід відверто демпінгові ціни. Проте, найкращу частину врожаю все ж таки зараз притримують. Її залишать на зимове зберігання. І ймовірно, з початком перших морозів обсяг ринкового продажу картоплі різко піде на спад. А водночас почне зростати ціна на цей продукт.
Таким чином, низькі ціни на картоплю, можливо, протримаються ще до кінця жовтня або максимум до середини листопада. А потім її вартість різко підніметься вгору. Тому покупцям, які ще не запаслися цим овочем на зиму, радять із цим не затягувати, а зробити закупівлі, доки картопля коштує недорого.
Нагадаємо, в Україні почало різко дорожчати куряче м'ясо. Водночас ціни на яловичину вже місяць залишаються незмінними.