Ціни на черешню в Україні почали знижуватись. Незважаючи на те, що у травні прогнозувався дефіцит ягід на ринках, зараз пропозиція перевищує попит. Ось тому фермери змушені знижувати цінник.
На сьогоднішній день кілограм черешні на українських ринках продають за 25-45 грн, що навіть дешевше, ніж торік. Покупці часто виявляються незадоволені якістю ягід, що також негативно впливає на ціни. Черешня псується досить швидко, логістика дорога, тому продавці змушені продавати ягоди дешевше, ніж їм хотілося б.
Ще одним фактором зниження цін називається обмежений доступ до ринків реалізації. Як відомо, основне виробництво черешні зосереджено у Запорізькій та Миколаївській областях, які на сьогоднішній день частково окуповані та практично не мають можливості відвантажувати свою продукцію в інші області. Черешня з Мелітополя цього року навіть не потрапила на українські ринки, бо її вивезли російські окупанти. Таким чином, на даний момент ціни на черешню в Україні в середньому на 25% нижчі, ніж у другій половині червня 2021 року. При цьому виробники далі знижувати ціни не мають наміру, оскільки реалізація за нижчими цінами, на їхню думку, є недоцільною. Більше того, українські садівники не впевнені, що зниження цін призведе до підвищення темпів збуту цієї продукції.
Раніше повідомлялося про подорожчання буряків раннього врожаю, які зараз коштують втричі дорожче, ніж у цей же період минулого року.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal