Буряк в Україні рекордно подорожчав: за скільки продають овочі нового врожаю на ринках

Ціни на ранні буряки в Україні б'ють усі рекорди. Вартість кілограма перевищує 40 грн, що втричі дорожче, ніж у цей період минулого року.

Буряк в Україні рекордно подорожчав: за скільки продають овочі нового врожаю на ринках - today.ua

За словами аналітиків, стартові ціни на перші оптові партії буряків нового врожаю з українських господарств становлять 30-40 грн/кг. Так дорого коренеплід ще не коштував.

Основною причиною такого подорожчання є суттєве скорочення пропозиції буряків в українських господарствах, у тому числі через неможливість завозити цю продукцію із тимчасово окупованої Херсонської області.

Основними постачальниками ранніх овочів цього літа виступають західні області та Закарпаття, і обсяги коренеплодів на ринку найближчим часом мають збільшуватися. Буряк в Україні рекордно подорожчав: за скільки продають овочі нового врожаю на ринках Також на українських ринках присутні столові буряки з Польщі. Через високу вартість палива та відповідно логістики, ціни на імпортні буряки також зросли.

Томати, баклажани та солодкий перець теж цього літа продаватимуть за захмарними цінами. А все тому, що ці овочі зазвичай дозрівають у південних регіонах, де продовжуються військові дії, і фермери не мають змоги зібрати та реалізувати врожай.

Раніше повідомлялося, як зміняться ціни на овочі та фрукти в Україні до вересня.

ДЖЕРЕЛОunian.net