В Україні стрімко зростають ціни на цибулю. Кажуть, в усьому винна прохолодна дощова погода, що панувала попередніми днями. Але й навіть після встановлення сонячної погоди колишні ціни на цибулю навряд чи повернуться.
Про те, чому вартість цибулі почала так стрімко рости, і що взагалі буде з подальшими цінами на овочі, розповіли знавці аграрного ринку.
Цьогоріч, через окупацію південних регіонів України, і особливо Херсонщини, ціни на городину ростуть, немов на дріжджах. Причому не лише на дині та кавуні, а й на ті овочі і фрукти, які зазвичай непогано родять на підконтрольні території України. Зокрема, останніми днями різко стрибнули вгору ціни на цибулю. Вони відразу стали вищими на 10-15% і тепер за кіло цибулі менше 25-26 гривень не правлять.
Експерти аграрного ринку кажуть, що на ціни вплинула погода. Дощовиця, яка панувала в Україні останніми днями, зробила неможливим збір урожаю на полях. До того ж, овочі різко загальмували ріст. Через це на ринку скоротилась пропозиція, і це негайно вплинуло на ціни: вони відразу поповзли вгору.
Бувалі продавці, що знають ринкову кон'юнктуру не гірше за титулованих і дипломованих аналітиків, кажуть, що дешевшими ціни на цибулю вже напевно не будуть. Надто великий попит на цей овоч. Зараз якраз триває активний сезон консервування, а цибуля присутня ледь не в кожному зимовому салаті. Отже малоймовірно, що ціни на цибулю повернуться до попередніх. А от ще зрости вони можуть. Якщо зараз ще можна зустріти на ринку пропозицію по 25-26 грн/кг, то вже за кілька днів дешевше ніж на 33 грн не буде, кажуть експерти.
Зростуть ціни й на решту овочів
Попри те, що кінець серпня-початок вересня – найврожайніша пора, коли городина має бути найдешевша. Цьогоріч це правило не працює. Брак овочевої продукції, плюс великі транспортні затрати і дороге зберігання – усе це не може не позначитись на вартості товару. Через це, якщо маєте намір робити заготівлі на зиму, не гайтесь і робіть це зараз, бо незабаром усе буде ще дорожче.
Нагадаємо, тим часом ростуть ціни не лише на овочі, але й на решту продуктів. Так, знову стали дорожчими гречані та рисові крупи.