Гречка та рис знову подорожчали: як змінилися ціни на крупи в українських супермаркетах

Ціни на гречку та рис на полицях українських супермаркетів суттєво підвищилися у серпні. З кожним місяцем вартість круп дорожчає. Для порівняння, ще в липні кілограм гречки в середньому коштував 91,70 грн, а в серпні вже 93,97 грн. Рис також зростає у ціні.

Гречка та рис знову подорожчали: як змінилися ціни на крупи в українських супермаркетах - today.ua

Станом на 19 серпня вартість гречки у супермаркетах Metro становить 88,50 грн/кг, а у Varus гречка коштує рекордні 115 грн.

У супермаркетах "Сільпо" гречка ТМ "Ситий двір" продається по 88,99 грн/кг. Крупу ТМ "Премія" можна придбати за 97,49 грн/кг. Гречка від виробника "Вінницький мірошник" наразі коштує 109 грн/кг. Мережа супермаркетів АТБ пропонує гречку лише власної торгової марки "Розумний вибір" по 91,90 грн/кг.

Гречка та рис знову подорожчали: як змінилися ціни на крупи в українських супермаркетах Середня вартість довгого рису зросла у серпні з 61,72 грн/кг до 65,93 грн/кг. Попарений рис подорожчав із 63,50 грн/кг, а круглий піднявся в ціні з 73,14 грн/кг до 75,15 грн/кг.

Якщо порівнювати по супермаркетах, то найдорожча крупа продається у Metro – по 77,90 грн за кг довгий рис та по 89,50 грн/кг за круглий рис. Гречка та рис знову подорожчали: як змінилися ціни на крупи в українських супермаркетах Міністр агрополітики та продовольства України Микола Сольський повідомив, що незабаром ціни на гречку можуть сильно впасти, оскільки засіяли її більше, ніж очікувалося. Українців закликають не створювати штучний ажіотаж та не розкуповувати крупи з прилавків. Від цього її вартість нижчою не стане.

Раніше повідомлялося, ціни на які продукти злетять ще на 40% до кінця 2022 року.