В Україні рідкісну монету номіналом 1 копійку продають за 40 000 грн: у чому її унікальність

В Україні рідкісну монету номіналом 1 копійку 2010 року випуску продають на аукціоні за 39 750 гривень (1105 доларів). Монета була виготовлена зі срібла, і, судячи з фото, знаходиться в ідеальному стані.

В Україні рідкісну монету номіналом 1 копійку продають за 40 000 грн: у чому її унікальність - today.ua

Висока вартість монети обумовлена саме матеріалом її карбування. Більшість монет у 2010 році виготовляли із нержавіючої сталі. Вони не становлять особливого інтересу для нумізматів, будучи звичайними оборотними монетами. На відміну від них, срібна 1-копійкова монета є більш цінним лотом.

Також вигідно продати можна 1-копійчані монети із заводським браком, або будь-якими іншими дефектами. Монета може зацікавити нумізмати, якщо вона має наплив металу, розколи, поворот однієї сторони щодо іншої. Вартість залежатиме від типу браку та кількості охочих купити копійку.

В Україні рідкісну монету номіналом 1 копійку продають за 40 000 грн: у чому її унікальність

Ця 1-копійкова монета має гладкий гурт. На її лицьовій стороні зображено тризуб, по боках від нього відбито дубове листя з двома колосками. На зворотному боці монети вказано номінал "1 копійка", по колу - стилізований вінок із листя та ягід.

Аукціон по цій монеті завершується через один день. Монета знаходиться в Івано-Франківській області, але її власник готовий відправити її Україною "Новою поштою".

В Україні рідкісну монету номіналом 1 копійку продають за 40 000 грн: у чому її унікальність

Перші монети номіналом 1 копійка в Україні було введено в обіг 2 вересня 1996 року. Після 2012 року монета карбувалась в основному для колекційних річних наборів. З 1 жовтня 2019 року монети цього номіналу було вилучено з обігу.

Раніше повідомлялося, що в Україні монету номіналом дві копійки продають за 99 тисяч гривень.

ДЖЕРЕЛОviolity.com