В Україні продають небезпечний фальсифікат морозива: як відрізнити натуральний продукт від підробки

Автор: Марченко Любов

Морозиво давно перестало бути суто літніми ласощами. Сьогодні в Україні продають безліч видів цього продукту від десятків українських і закордонних виробників. Розібратись у такому розмаїтті назв і смаків дуже непросто. І ще важче – відрізнити якісний продукт від фальсифікату. Та все ж, є деякі ознаки, за якими можна відрізнити якісне морозиво від небезпечної підробки.

В Україні продають небезпечний фальсифікат морозива: як відрізнити натуральний продукт від підробки - today.ua

Морозиво можна зустріти у будь-яких упаковках, різних обгортках, різної ваги та різного терміну придатності. Однак, є певні критерії вибору, на які слід звертати увагу.

Склад морозива. Якісний продукт має складатись лише з натуральних інгредієнтів. Якщо це не так, то значить перед вами – підробка, яка може бути не лише не смачною, але й небезпечною для здоров'я. Отже, якісне натуральне морозиво має бути виготовлене з коров'ячого молока або вершків із невеликим вмістом домішок.

Форма. Морозиво не терпить розморожування і повторного заморожування. Розпізнати продукт, який вже розморожували, доволі просто. Воно втрачає свою форму: із круглого стає пласким або має неоднакову товщину (якщо воно "від природи" було пласким). Такий, повторно заморожений, продукт може бути небезпечним для здоров'я.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

В Україні продають небезпечний фальсифікат морозива: як відрізнити натуральний продукт від підробки

Жирність. Для певних видів морозива є свої стандарти жирності, яких виробники мають дотримуватись і вказувати на упаковці. Жирність молочного морозива – до 7,5%, вершкового – від 8 до 11,5%, пломбіру – від 12 до 20%.

Консистенція. Якісне морозиво має бути однорідної консистенції. За винятком включень, які в ньому передбачені за рецептурою (шматочки шоколаду, горіхи, фрукти тощо). Воно не повинно містити у собі крупинки відокремленого застиглого жиру або льоду. Перевірити його за цим критерієм дуже просто. Треба вийняти його з морозилки та відламати шматочок. Якщо це легко вам вдалося, і зріз морозива однорідний, то перед вами – якісний продукт.

Тривалість танення. Якщо морозиво у теплому приміщенні швидко розтануло, можете не сумніватись: ви купили фальсифікат. Якісний продукт тане поступово, разом із глазур'ю і значно довше, ніж неякісний.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ціна. Якісний продукт дешевим бути не може. Адже компоненти, які до нього входять, нині дорогі. Крім того, виробникам треба дотриматись технології виготовлення, а згодом і технології зберігання. Усе це потребує коштів. Якщо перед вами – підозріло дешеве морозиво, то можете не сумніватись: це – фальсифікат. У ньому замість вершків можна зустріти пальмову або кокосову олію, незрозумілі консерванти або ще якусь небезпечну екзотику з таблиці Менделєєва. Отже, спокушатись дешевою ціною морозива не варто.

Нагадаємо, медики розповіли, чо можуть стати альтернативою свіжим овочам і фруктам заморожені.

Головне