В Україні повернули повірки ЖКГ-лічильників: споживачам обмежили терміни здачі пристроїв

Автор: Леся Ловіцька

В Україні повернули процедуру обов'язкової перевірки ЖКГ-лічильників на всі види послуг. Комунальникам повернули право вилучати лічильники на газ, воду та тепло. Названо терміни здачі приладів.

В Україні повернули повірки ЖКГ-лічильників: споживачам обмежили терміни здачі пристроїв  - today.ua

Набула чинності постанова Кабінету Міністрів, ухвалена 7 квітня. Українців зобов'язали провести перевірку лічильників води, електроенергії, газу та тепла у тримісячний термін після завершення опалювального сезону – до середини липня.

У документі зазначено, що перевірку лічильників необхідно провести на всій території України, крім тимчасово окупованих населених пунктів та територій, де проводяться або можуть проводитися активні бойові дії.

Засновник ГО "Союз споживачів комунальних послуг" Олег Попенко повідомив, як потрібно вчинити споживачам комунальних послуг.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

"Повірку лічильників води, газу, електроенергії та теплолічильників потрібно провести протягом трьох місяців після закінчення опалювального періоду. Якщо не провести перевірку, то постачальники послуг нараховуватимуть плату за нормативами, а не за фактичним споживанням", - зазначив експерт.

Як відомо, навесні 2022 року, після початку повномасштабної війни, в Україні призупинили перевірки лічильників на весь період дії військового стану, а також впродовж трьох місяців після його закінчення.

Перевірка включає перевірку та маркування та/або видачу документа про повірку засобу вимірювальної техніки, що підтверджують, що лічильник відповідає встановленим вимогам.

В Україні повернули повірки ЖКГ-лічильників: споживачам обмежили терміни здачі пристроїв

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що з червня цього року в Україні підвищили тарифи на електроенергію. Проте аналітики вже заявили, що подорожчання світла до 2,64 грн (з ПДВ) за 1 кВт*годину недостатньо. Вони закликали переглянути ціни, вважаючи, що вони мають бути вдвічі вищими.

Раніше повідомлялося, що Нафтогаз зробив важливу заяву щодо перевірки газових лічильників.