Нафтогаз зробив важливу заяву щодо перевірки газових лічильників

В Україні поновили перевірку лічильників на комунальні послуги. Зокрема, уряд у квітні ухвалив постанову, якою відновлюються перевірки комунальних лічильників у всіх користувачів за винятком мешканців окремих територій. У зв'язку з цим компанія "Нафтогаз" зробила заяву для своїх клієнтів.

Нафтогаз зробив важливу заяву щодо перевірки газових лічильників - today.ua

У Нафтогазі підказали, куди слід звертатися, щоби перевірити газовий лічильник.

Перевірці підлягають усі лічильники, які мають прострочені дозволи на експлуатацію. Як правило, це прилади обліку, в яких вийшов термін придатності, встановлений з часу останньої перевірки. У зв'язку зі скасуванням перевірок клієнти продовжували користуватися ними без пролонгації терміну служби. Проте наразі перевірки відновили. Тому комунальники почали масово сповіщати клієнтів про те, що лічильник потрібно перевірити.

У зв'язку з цим у користувачів газу виникли питання до Нафтогазу, куди їм звернутися для перевірки приладу обліку.

"Куди звернутися, щоб перевірили газовий лічильник? Планова перевірка у червні", - поцікавився клієнт компанії.

У Нафтогазі відповіли, що за експлуатацію та перевірку газового обладнання відповідають газорозподільні компанії – облгази. У багатьох абонентів змінився постачальник газу, проте ГРК залишилися колишніми. Саме до них і потрібно звертатися щодо перевірки лічильника.

Зокрема облгази займаються:

  • прийомом показань лічильника;
  • обліком газу;
  • нарахуванням обсягів газу;
  • послугами з розподілу (транспортування) газу;
  • технічним обслуговуванням газової мережі та обладнання.

Тобто лічильники також входять до зони їхньої відповідальності. Отже, потрібно звертатися до них із питань їхньої перевірки.

Нагадаємо, при цьому українцям потрібно знати, що перевіркою лічильників можуть займатись лише ліцензовані підприємства.

ДЖЕРЕЛОhvylya