Today.ua

В Україні погіршаться умови праці та знизяться зарплати: що чекає на українців

В Україні можуть погіршитися умови праці, якщо буде ухвалено скандальний законопроект №5371, зареєстрований "слугами народу". Зміни торкнуться насамперед підприємств із менш ніж 250 співробітниками.

На даний момент будь-які умови трудових договорів, які погіршують становище працівника порівняно з вимогами КЗпП, є недійсними. Проект закону пропонує не вважати погіршенням становища працівника відмінні від КЗпП умови, укладені з працівниками на підприємствах малого та середнього бізнесу.

Рівень зарплати в договорі повинен визначатися "з урахуванням встановленого законом граничного мінімального розміру", але жодної відповідальності за невиконання цього пункту не передбачається.

За новим КЗпП українців буде простіше звільнити. Розривати трудовий договір роботодавець зможе з власної ініціативи в односторонньому порядку та без пояснення причин, але за умови виплати компенсації у сумі не менш як три мінімальні зарплати.

Захищені КЗпП від звільнення вразливі категорії працівників – вагітні, матері малолітніх дітей – також можуть бути звільнені за умовами індивідуального договору, якщо у ньому буде прописано відповідне становище. Саме тому під час прийому працювати треба уважно вивчати умови свого трудового договору, а не просто підписувати, не заглиблюючись у суть.

Противники реформи побоюються, що в тому випадку, якщо законопроект стане законом, його норми на практиці призведуть до дискримінації працівників, яким можна буде нав'язати і більш тривалий робочий день і меншу за гарантовану законом заробітну плату, адже все це буде не заборонено.

Щорічна відпустка працівників, за новим законопроектом, може бути розділена на частини будь-якої тривалості. Заробітна плата при цьому має бути виплачена не пізніше першого дня відпустки за весь його строк. У цьому перенесення відпустки більш пізній термін роботодавець може затверджувати на власний розсуд, що робить співробітника безправним.

Раніше повідомлялося, в яких сферах бізнесу найбільше платять у воєнний час.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ