В Україні подорожчав мед: пасічники назвали основні причини цьогорічного зростання цін

Урожай меду в Україні цього року нижчий, ніж у попередні роки. Через війну пасічникам складніше вивозити вулики за межі господарства. Крім того, на збирання меду вплинула й несприятлива погода.

В Україні подорожчав мед: пасічники назвали основні причини цьогорічного зростання цін - today.ua

Мед цього року продається дорожче на 10-15%, у порівнянні з 2021 роком. На Полтавщині бджолярі зібрали на майже 25% менше меду, ніж торік. На Кіровоградщині врожай вдвічі менший, ніж рік тому. Проте, збирання врожаю ще продовжиться, доки не відцвіте соняшник.

За словами пасічників, на вартість меду вплинуло і подорожчання пасічницького інвентарю, і підвищення вартості палива. В Україні подорожчав мед: пасічники назвали основні причини цьогорічного зростання цін Дефіциту меду на ринках немає, так само як і на квітковий пилок, і медові напої, і настоянки прополісу. Проте, попит на мед цього літа нижче, оскільки купівельна спроможність населення на фоні війни знизилася. Люди не можуть дозволити собі витрачати гроші на різні смаколики, тоді як усі заощадження йдуть на основний споживчий кошик.

Український мед завжди йшов на експорт. Цього року поки що невідомо, скільки меду зможуть експортувати і за якою ціною, але для вітчизняних покупців меду вистачить.

Раніше повідомлялося, як відрізнити натуральний мед від підробки.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua