В Україні банки почали підвищувати ставки за депозитами громадян. Наразі підвищення невисоке – приблизно на 0,5 відсотка. Але в НБУ вважають, що процес пішов, і незабаром ставки виростуть на більш значні величини.
Підвищення ставок за депозитами стало можливим після підвищення облікової ставки НБУ, що, як відомо, зросла відразу на 15%. Це змушує банкірів підвищити проценти за депозитами і, таким чином, робить грошові вклади в національній валюті більш привабливими.
Як і слід було очікувати, першими стали зростати ставки за депозитами, що вкладені на найкоротші терміни: від місяця до трьох. Але поступово банки будуть змушенні підвищувати проценти і за більш довготривалим вкладами, переконані в НБУ. Адже клієнти отримали змогу обирати: у кого відсоток за вкладами буде вищим, до того й понесуть гроші. Тим більше, що зараз, під час війни, вони нічим не ризикують, адже закон гарантує вкладникам 100-відсоткове повернення грошей у разі банкрутства будь-якого банку.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Підвищення ставок за строковими депозитами вже розпочалося: за період з 2.06 до 10.06 Український індекс депозитів фізичних осіб (UIRD) за гривневими депозитами зріс на 0,4-0,6 в.п. залежно від терміну вкладу. Надалі цей процес поступово продовжуватиметься", - прогнозують у Нацбанку.
Відповідно да даних НБУ, від початку війни сумарний обсяг грошових вкладів клієнтів в усіх банках України зріс на 88 млрд гривень. Це обчислено в еквіваленті до фіксованого валютного курсу, що встановлений НБУ з 24 лютого. Адже обсяги депозитів зросли не лише у гривнях, але й в іншій валюті. Однак найбільший приріст становлять саме вклади у гривнях.
"Кошти вкладників переважно акумулюються на гривневих поточних рахунках. Гривневі вклади населення від початку бойових дій зросли на 21%, підприємств – на 4%", - зазначили в НБУ.
Крім того, в Нацбанку переконані, що завдяки підвищенню ставок за депозитами українці активніше вкладатимуть саме свої гривневі заощадження у банки.
Нагадаємо, українцям розповіли про умови списання кредитних боргів.