В Україні підняли пенсії суддям та військовим: у Пенсійному фонді назвали розмір надбавки

Найбільші пенсії в Україні отримують судді і військові, це ні для кого не секрет. Для порівняння, за 2021 рік судді-пенсіонери в середньому отримали 9,4 тис. грн надбавки до пенсії, в той час як пенсія українських військових зросла всього лише на 67 грн, повідомили в Пенсійному фонді.

В Україні підняли пенсії суддям та військовим: у Пенсійному фонді назвали розмір надбавки - today.ua

На сьогоднішній день середня пенсія колишнього судді в Україні сягає 77,3 тис. грн, а військового у відставці - 5,65 тис. грн. Нагадаємо, що більшість українців на пенсії отримують від 3000 до 35000 грн.

Цікаво те, що перерахунок пенсій для суддів проводиться незалежно від перерахунку пенсій для інших громадян. Згідно із законом, суддя отримує довічне грошове утримання в розмірі 50% від зарплати. Зараз в Україні близько 3556 суддів-пенсіонерів. Вони йдуть на пенсію в 62 роки, не раніше інших громадян.

На відміну від інших пенсіонерів судді отримують не пенсію в звичному розумінні, а "довічне утримання". У зв'язку з цим пенсія судді не потрапляє під обмеження максимально допустимої виплати, яка не повинна перевищувати 10 мінімальних пенсій - на сьогодні 17 690 грн.

Щоб отримувати максимальну пенсію в Україні, потрібно мати високу "білу" зарплату. У урахуванням того, що велика частина громадян працює неофіційно, а ще частина оформлена на "мінімалку", то шансів на високу пенсію в українців немає.

Єдиний спосіб - якимось чином накопичувати заощадження. Всього на утриманні колишніх суддів ПФУ щомісяця виділяє 275 млн грн на місяць або 0,7% від усіх пенсійних виплат.

Раніше в Пенсійному фонді назвали умови для зарахування періоду навчання в університеті до страхового стажу.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua