У Пенсійному фонді назвали умови для зарахування періоду навчання до страхового стажу

Вимоги до пенсійного стажу українців з кожним роком стають більш жорсткішими. Не маючи необхідного стажу, вийти на пенсію стає неможливим. Однак, у Пенсійному фонді розповіли, що деяким громадянам зарахують роки навчання в університеті у страховий стаж, і шансів вийти на пенсію в 60 років у них стане більше.

У Пенсійному фонді назвали умови для зарахування періоду навчання до страхового стажу - today.ua

Пощастить тим, хто закінчив ВУЗ до 1 січня 2004 року, і навчався всі роки на денній формі. Такі періоди підтверджуються дипломами, посвідченнями, свідоцтвами, а також довідками, які видані на підставі архівних даних. Їх потрібно показати у Пенсійному фонді при подачі документів на оформлення пенсії.

Роки навчання в університету після 1 січня 2004 року зарахуються до страхового стажу лише за умови добровільної сплати єдиного соціального внеску.

У Пенсійному фонді назвали умови для зарахування періоду навчання до страхового стажу

Якщо особа, що закінчила навчання після 1 січня 2004 року, має намір докупити страховий стаж за минулі періоди, вона може надати органам Пенсійного фонду документи, які підтверджують періоди навчання за денною формою для оцифрування. Оцифрований період навчання підтверджуватиме відсутність статусу застрахованої особи, що дасть змогу докупити страховий стаж за минулі періоди.

На сьогоднішній день в Україні 1,8 мільйона громадян не мають достатнього страхового стажу і через це отримують пенсію в розмірі прожиткового мінімуму. З кожним роком вимоги до стажу будуть рости, і в 2028 року на пенсію можна буде вийти, лише маючи 35 років стажу. Велика кількість українців роками працюють нелегально, і їм розраховувати на пенсію взагалі не можна буде.

Раніше повідомлялося, що потрібно зробити, щоб на сьогоднішній день вийти на пенсію в 60 років.

ДЖЕРЕЛОligazakon.net