В Україні перервано щойно розпочатий опалювальний сезон: названо причину

В Україні перервали опалювальний сезон. Йдеться про ті міста, де він уже був розпочатий, адже далеко не в усіх регіонах він і починався. Учора, 20 жовтня, ввечері та сьогодні, 21, вранці батареї в оселях містян знову охолонули. Комунальники назвали причину, яка змусила їх зупинити опалення будинків.

В Україні перервано щойно розпочатий опалювальний сезон: названо причину - today.ua

Кажуть, до цього їх спонукала погода. В Україну прийшов антициклон, принісши з собою приємне потепління надворі. Отож, комунальники, для яких цьогоріч кожен кубометр газу – на вагу золота, вирішили припинити постачання тепла у будинки.

"У зв’язку з різким підвищенням температури подачу теплоносія призупинили. Жодних нарахувань для жителів за цей період не буде. Обов’язково призупиняємо, коли середньодобова температура перевищує +8°C, йде обмеження використання газу. Вранці 21 жовтня подивимось: якщо температура не опуститься нижче, "постоїмо" деякий час", - заявив ще учора директор КП "Житомиртеплокомуненерго" Дмитро Рогожин.

До аналогічного кроку вдалися не тільки в Житомирі, а у багатьох містах України. Підприємства ТКЕ дружно припинили постачання теплоносія в домівки містян.

В Україні перервано щойно розпочатий опалювальний сезон: названо причину

"У зв’язку з підвищенням середньодобової температури зовнішнього повітря теплопостачання житлових будинків тимчасово припинено. З пониженням середньодобової температури опалення житлових будинків буде відновлено", - сповіщають містянам на сайті "Хмельницьктеплокомуненерго".

Комунальники змушені цьогоріч заощаджувати кожен кубометр газу, адже компанія Нафтогаз встановила для них квоти на продаж газу за пільговою ціною у 7,42 гривні за кубометр. Все, що вони спалять понад ці встановлені ліміти, коштуватиме для них, а відповідно, й для нас, споживачів, уже значно дорожче. Тому вони використовують кожен градус потепління, аби скоротити витрати газу.

Перерва в опалювальному сезоні продовжиться, доки в Україні пануватиме тепла погода. На жаль, синоптики кажуть, що несподіване жовтневе літепло триватиме недовго, і вже в суботу, 23, в Україні задощить, а з неділі температура почне знижуватись.

Очевидно, комунальники стежать за прогнозами синоптиків не менше, а може й навіть ретельніше, ніж пересічні громадяни. Отож, тримаючи руку на пульсі погоди, вони вже заздалегідь сповіщають, що у суботу ввечері подачу теплоносія буде відновлено.

До речі, в столиці у суботу, 23, лише стартує опалювальний сезон. Доки провінціали вже грілись біля теплих батарей, столичні жителі хапали дрижаки у холодних оселях. Втім, і їм вже незабаром подадуть рятівне тепло.

Нагадаємо, тарифи на тепло в Києві зросли у півтора рази.

ДЖЕРЕЛОagrotrend