В Україні очікують різкого зростання ціни на борошно

Автор: Марченко Любов

В Україні вже незабаром очікується різке зростання вартості борошна. Ціна на борошно зростатиме паралельно зі збільшенням обсягу експортних поставок пшениці. Експерти розглядають це як позитивний момент не лише для агровиробників, але й для внутрішнього споживача.

В Україні очікують різкого зростання ціни на борошно - today.ua

Чому зростатиме ціна на борошно, і чому це добре для всіх, розповіла аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин.

В липні ціни на борошно на українському ринку значно просіли. Однак це було, радше, винятком, аніж закономірністю. Таке здешевлення було пов'язане зі скороченням обсягу експортних поставок зерна пшениці. Адже через зернову блокаду українські аграрії не могли реалізувати свій експортний потенціал.

"Це призвело до обвалу цін на пшеницю через надлишкову пропозицію на внутрішньому ринку, оскільки Україна вирощує в 3-4 рази більше пшениці, ніж споживає", - каже Світлана Литвин.

Популярні зараз

В Україні запропонували запровадити жорсткі штрафи для школярів

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

В Україні офіційно з'явилася професія домробітник: Рада ухвалила закон

Наприклад, у минулому році в Україні зібрали 32 млн тонн пшениці. Водночас внутрішня потреба нашої країни не перевищує 7 млн тонн. Значну частину зібраного врожаю аграрії встигли експортувати ще до початку війни. Але й немало надлишкового зерна залишалось в Україні. А тут ще й на полях дозрів уже новий врожай зернових, і виробникам елементарно треба було терміново збувати минулорічне зерно, аби кудись засипати нове збіжжя.

В Україні очікують різкого зростання ціни на борошно

Через це вони почали знижувати ціни на свій продукт. Хоча це зниження значною мірою гальмувалося високими затратами на енергоносії і логістику.

"Тиск надлишкової пропозиції, та ще й надходження врожаю нового року і призвів до зниження ціни з мінімальними показниками саме в липні. Одночасно з початку війни почали зростати інші складові виробництва борошна, як то енергоресурси, паливо, а, відповідно, і логістичні затрати. Тому ці протилежно направлені вектори дозволили ціні на борошно знизитися лише в липні", - каже аналітик.

Але тепер, коли морські шляхи для експорту українського зерна розблоковані, ціни на зерно і, відповідно, на борошно також, зростатимуть. Зростання цін, звісно, вигідне для агровиробників. Їм не доведеться збувати вирощене за безцінь, вони зможуть заробити за кордоном валюту і матиму гроші на поточні витрати.

Для споживачів їхньої продукції, тобто для більшсті українців, така ситуація, на перший погляд, невигідна. Ще ніколи й ніде зростання цін не віталося покупцями. Але насправді, якщо розглядати це не лише з позицій миттєвої вигоди, але й із позицій перспективи, то підвищення вартості зерна і зростання ціни на борошно – це позитив для усіх.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"В налагодженні експорту мають бути зацікавлені всі, тому що в протилежному випадку в аграріїв не буде фінансової змоги продовжувати своє виробництво. Це може призвести до суттєвого зменшення обсягів виробництва та до стрімкого зростання цін вже наступного року. Тому подальший сценарій буде повністю залежати від того, наскільки експортні відвантаження можуть повернутися до довоєнного рівня", - пояснила аналітик.

Нагадаємо, експерти прогнозують зростання вартості усіх продуктів і радять українцям вже зараз запасатися на зиму продовольством.