Купівля продуктів на зиму: українцям радять запасатися продовольством

Автор: Марченко Любов

Українцям радять робити запаси продовольства. Вже зараз. Найближчим часом. Продукти на зиму потрібно закуповувати з урахуванням тривалості їхнього зберігання, своїх смакових уподобань та можливостей сімейного бюджету. Проте, якщо обирати між покупкою обнов і продуктів, то краще зараз купити продукти.

Купівля продуктів на зиму: українцям радять запасатися продовольством - today.ua

Такі поради дав українцям аналітик "Центру біржових технологій" (ЦБТ) Максим Орищак.

Вже зараз очевидно, що ціни на продукти зростатимуть і надалі. Невідомо, що з продовольства буде українцям по кишені через пару місяців. Тому вже зараз необхідно потурбуватися про запаси продовольства на зиму, каже Орищак.

"Насамперед, українцям варто побоюватися динаміки цін на базові продукти харчування. Тому варто формувати запаси їжі вже зараз. Наскільки можливо підстрахувати себе з погляду здатності прогодуватися восени та взимку – настільки це варто зробити", – порадив аналітик.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Купівля продуктів на зиму: українцям радять запасатися продовольством Вже на початку осені основні харчові продукти зростуть у ціні в середньому на 10%, каже Орищак. Причини можуть бути різні: овочі подорожчають через закінчення сезону збирання, м'ясо – через те, що дорожчають корми для тварин, молочна продукція – також через сезонний фактор. Крім того, на собівартість усіх продуктів вплине зростання вартості автомобільного палива і, відповідно, подорожчання транспортних послуг.

"Кожному українцю, розуміючи свій продуктовий набір, варто почати формувати меню і графік харчування, щоб розуміти середню витрату продуктів і купувати товари, які не швидко псуються. Попит може впасти на будь-яку продукцію, в міру її подорожчання. І люди переходитимуть на дешевші каші, на овочі з дисконтом та закрутки", - прогнозує Орищак.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Мабуть, нехтувати такими порадами не потрібно. Тим більше, що вони вже лунають з усіх боків. Однак і робити спустошливі набіги на магазини, як це було на початку війни, також, напевно, не варто. В усьому краще знати міру, а то потім зіпсовані припаси просто підуть на смітник.

Нагадаємо, Нацбанк не радить українцям скуповувати долари. Краще вкласти гроші в потрібні побутові прилади або продукти.