В Україні очікується подорожчання кави: ціни на світовому ринку підскочили до максимуму за п'ять років

Світові ціни на каву сорту арабіка у червні досягли максимуму за останні п'ять років. Попит на каву з кожним роком росте, і у 2021 році споживання цього продукту  перевищить виробництво вперше з 2017 року.

В Україні очікується подорожчання кави: ціни на світовому ринку підскочили до максимуму за п'ять років - today.ua

Ціни на робусту підвищилися більш ніж на 30% за останні три місяці - до 1749 доларів за тонну, що є максимумом за останні два роки.

Основними причинами подорожчання кави експерти називають найсильнішу за останні сто років посуху у Бразилії, протести в Колумбії і різке зростання вартості морських перевезень. Крім того, Бразилія вступила в міжрічний період свого дворічного циклу врожаю, і невизначеність щодо обсягів виробництва утримує виробників від продажу значних обсягів.

В Україні очікується подорожчання кави: ціни на світовому ринку підскочили до максимуму за п'ять років

У Мінсільгоспі США підрахували, що в 2021 році буде вжито 165 млн стандартних мішків кави вагою 132 фунти (приблизно 60 кг) - це на 8,1 млн більше, ніж минулого року. А світове виробництво скоротиться до 164,8 млн мішків.

Роздрібна вартість кави поки що залишається незмінною, але невдовзі ціни на каву поповзуть вгору, як у США та Європі, так і в Україні.

Україна за останній рік імпортувала близько $48,4 тис. тонн  кави. Є у нас і свої виробники, продукція яких користується чималим попитом. Зокрема, за різними оцінками, ринок кави в Україні обслуговує понад півтори тисячі великих і дрібних виробництв.

Раніше повідомлялося, що перші цьогорічні херсонські кавуни продаються в Україні втричі дорожче, ніж торік. 

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua