На ринках України з'явилися перші херсонські кавуни: ціни в три рази вище торішніх

Кавуни ранніх сортів вже починають з'являтися на ринках України. Сезон кавунів в цьому році почався майже на два тижні пізніше, ніж зазвичай, а ціни на смугасту ягоду в три рази дорожче, ніж було в минулому році.

На ринках України з'явилися перші херсонські кавуни: ціни в три рази вище торішніх - today.ua

Через погодні умови урожай ягід і фруктів цього року істотно постраждав, і ціни просто космічні. Дощі і град навесні завдали істотної шкоди і врожаю баштанних. Деяким фермерам навіть довелося заново пересівати площі під кавунами, тому і урожай дозрів пізніше, ніж зазвичай, незважаючи на спекотний місяць.

Кавуни, які почали на цьому тижні з'являтися на ринках, везуть з Херсонської області. Там традиційно дозрівають ранні сорти. Ціни на перші партії кавунів встановлені в межах 9-12 грн/кг, що в середньому в 2,7 рази дорожче, ніж в аналогічний період 2020 року. На ринках України з'явилися перші херсонські кавуни: ціни в три рази вище торішніх Масово на ринках кавуни почнуть з'являтися тільки після 20 липня, а пік грунтових сортів очікується тільки у середині серпня. Виробники вже попередили, що знижувати ціни на баштанні не планують, тому що їм потрібно покрити витрати, витрачені на пересівання врожаю.

Традиційно в кінці серпня кавуни коштують дешевше, ніж на початку сезону. Однак, дивлячись на всі інші ціни, очікувати зниження не варто.

Раніше повідомлялося, що в цьому році фермерам довелося знищити частину урожай черешні через незатребуваність цієї ягоди на ринку. Черешня, як і абрикоси, сливи і яблука, продається вдвічі дорожче собівартості, інакше фермери не отримають свій прибуток, а так як для багатьох людей ціни на фрукти є недоступними, то вони їх просто не купують. Попит в цьому році набагато нижче, ніж будь-коли.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua