В Україні скасують пільговий податок у розмірі 2% для фізосіб-підприємців (ФОП) на єдиному податку. Також в Офісі президента планують зменшити й інші податкові ставки, нібито з метою вивести українську економіку із тіні. Крім того, це одна з вимог моніторингової місії МВФ.
Таким чином, ПДВ, податки на зарплату та податки на прибуток компаній хочуть знизити приблизно до 10% кожен. Про ставки готові домовлятися, заявив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.
Якщо на сьогоднішній день податки на зарплату складаються з єдиного соцвнеску (22%) та прибуткового податку (18%), то в майбутньому ці два податки хочуть об'єднати та знизити приблизно до 10%.
Поки Офіс президента розробляє революційні пропозиції, у парламентському комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики займаються реформою адміністрування та пропонують зберегти чинні ставки. У Мінфіні також виступають проти скорочення податків, оскільки у такому разі грошей у бюджеті зовсім не залишиться.
Проте, за словами Шурми, більша частина українців і так не сплачує податки зі своїх зарплат, які отримує в "конвертах", тому для детінізації потрібно значно знизити податкове навантаження.
Пропонується встановити такі податкові ставки:
- ПДВ знизити з 20 до 10%
- ПДФО ЄСВ знизити з 40 до 10%
- Податок з доходів компаній замінити з доходу на виведений капітал і знизити ставку з 18 до 10%.
Оскільки надходження до бюджету різко впадуть за таких податкових ставок, в уряді розробляють механізм компенсацій.
Зокрема, можуть запровадити можливі "додаткові часові" податки. До них належать:
- податки на готівку (мовляв, якщо хочеш користуватися готівкою, плати більше);
- підвищення податків на "шкідливе" споживання. До них відносяться сигарети, алкоголь, викопне паливо;
- заборона розраховуватися за алкоголь та цигарки готівкою (тоді скоротиться частка тіні).
Раніше повідомлялося, власники яких земельних ділянок мають заплатити державі новий податок.