Податок на землю: власники якихось ділянок мають сплатити державі мінімальний внесок

Для власників землі в Україні з 1 січня 2023 року запроваджено обов'язковий новий податок ― Мінімальне податкове зобов'язання. Сплачувати його мають усі власники землі та фермерських господарств. Сума податку для кожного буде різною.

Податок на землю: власники якихось ділянок мають сплатити державі мінімальний внесок - today.ua

Юрист Сергій Фойт розповів, за які саме типи земель потрібно сплачувати МНО, і у яких випадках податок сплачує власник, а коли орендар.

У Податковому кодексі України зазначено, що до платників мінімального податкового зобов'язання належать:

  • власники земельних ділянок, віднесених до с/г угідь;
  • користувачі, орендарі земельних ділянок віднесених до с/г угідь, які не передали ділянки до суборенди;
  • користувачі земельних ділянок віднесених до с/г угідь на інших умовах (емфітевзис), які не передали ділянки до суборенди.

Податок на землю: власники якихось ділянок мають сплатити державі мінімальний внесок

Важливо врахувати, що якщо земля знаходиться в офіційній оренді та зареєстрована у Реєстрі речових прав, то сплачувати податок повинен буде орендар. Якщо пай не перебуває в офіційній оренді та на нього не зареєстровано право на користування у Реєстрі прав, то МНС сплачує власник землі.

Мінімальне податкове обов'язково вважається за формулою, що прив'язана до нормативно-грошової оцінки ділянки або нормативно-грошової оцінки 1 га в області, де вона розташована, з урахуванням індексацій. Квитанції про оплату податку власники землі отримуватимуть до 1 липня 2023 року.

Уряд пішов на такий крок, щоб вивести ринок землі із тіні. За даними міністерства агрополітики, близько третини землі перебуває у "сірій оренді".

Раніше повідомлялося, у кого з українців примусово вилучатимуть землю під час війни та після неї.

ДЖЕРЕЛОnv.ua