В Україні зареєстрували петицію, згідно з якою в країні мають заборонити видавати повістки на вулицях, АЗС та блокпостах. Документ уже набрав необхідні 25 000 голосів, але тепер його має розглянути президент Володимир Зеленський.
Автор петиції просить переглянути закон про мобілізацію, зокрема, внести ясність до її черговості. Він зазначає, що цей обов'язок покладено на Генеральний штаб ЗСУ, проте інформація про черговість мобілізації зберігається у секреті. Таким чином, українці не мають жодних юридичних можливостей захистити себе у разі "неправомірної мобілізації". Ті, хто підтримав петицію, просять державні органи оприлюднити та оновлювати стан хвиль мобілізації. На практиці виходить, що вмотивовані громадяни, які мають бойовий досвід і бажання захищати Україну від російських окупантів, змушені чекати тижні, щоб вступити до лав ЗСУ, і то беруть не всіх. Водночас воювати іноді відправляють людей, яких набрали прямо з вулиці, без досвіду та достатньої мотивації.
Також, за словами автора петиції, іноді відбуваються порушення під час видачі повісток. За законом повістка має бути підписана керівниками військкомату, і туди мають бути вписані всі особисті дані громадянина. Але на практиці документ заповнюється вже на місці вручення повістки. Часто це відбувається просто у черзі на АЗС, у парках та інших місцях, що українці вважають не зовсім законним.
Вручати повістки мають право працівники територіальних центрів комплектування, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств та установ. Якщо ж папірець самовільно видали поліцейські чи бійці тероборони, він не має законної сили. Це питання теж потрібно врегулювати.
Популярні зараз
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
Раніше повідомлялося, хто має право відмовитися від вручення повістки на вулиці.