В Україні будуть високі ціни на часник: стала відома причина

Автор: Марченко Любов

Україні бракує власно вирощеного часнику для внутрішніх потреб. Значну частку цього овочу наша країна імпортує з Китаю. Однак у Піднебесній прогнозують суттєве зростання ціни на цьогорічний врожай прянощів. Отже, невдовзі ціни на часник почнуть спустошувати гаманці українців.

В Україні будуть високі ціни на часник: стала відома причина - today.ua

Про вірогідне здорожчання часнику на ринках України пише видання agronews.

Наразі сезон збору врожаю часнику у розпалі. Отож, китайські фермери вже мають змогу у певній мірі підбити підсумки. Вони прогнозують збільшення власних доходів у порівнянні з попереднім періодом. Якщо в минулий сезон вартість кілограму часнику оцінювалась у 2,4 юаня, то в 2023 році вона буде майже 6 юанів.

“Урожай не обійшовся без проблем. Відсоток часнику розміром 65 мм особливо низький, на рівні 5%, водночас, відсоток часнику розміром 60 мм знизився на 10% порівняно з минулим сезоном. Навпаки, часник розміром 55 мм становить 65% врожаю, а решта — 20%”, — поділився Абрам Конг з Jining Arrow International Trade.

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

За словами Абрама Конга, вже очевидно, що якість цьогорічного врожаю дещо гірша ніж попереднього. У зібраного часнику відсутня одна шкірка. Така особливість врожаю збільшує видатки на експорт продукції до Європи, адже вона потребуватиме ретельнішого фасування та пакування.

Та попри деяке зниження якості зібраного часнику, цьогорічний сезон можна вважати доволі успішним. Адже йому сприяє погода, яка дозволяє висушити прянощі прямо на полі. Після цього вони попрямують до цеху, де пройдуть остаточне приготування продукту до продажу.

Аналітики прогнозують, що часник нового врожаю відразу зайде на ринок за високими цінами. Але згодом його вартість може знизитись.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

“Ринкова ціна може знизитися через кілька тижнів, оскільки є все ще 1,3 млн тонн часнику старого врожаю в холодильнику. Наразі ринок часнику старого врожаю млявий, тоді як як ринок часнику нового врожаю залишається гарячим, а спекулянти сприяють коливанням ринку", — каже Конг.

Нагадаємо, цибуля в Україні продовжує дорожчати. За останній рік овоч виріс у ціні у 3,7 разів. При цьому, якщо говорити про якість продукції, то вона залишає бажати кращого.