В Україні будуть по-новому вести облік газу: у Нафтогазі розповіли, що чекає на споживачів

Україна перейде на нову систему обліку газу. Спожитий газ вимірюватимуть в тих самих одиницях, що й електроенергію. Такий облік газу вже давно діє в Європі. Україна відклала дату запровадження нової системи обліку на після війни.

В Україні будуть по-новому вести облік газу: у Нафтогазі розповіли, що чекає на споживачів - today.ua

Про запровадження нової системи розповіли на сайті Нафтогазу.

У повідомленні, зокрема, йдеться, що Україна мала запровадити у себе нову систему обліку газу вже з 1 травня. Це робиться задля того, аби привести українську систему обліку до загальноєвропейської, а також для того, щоб досягти більшої справедливості при оплаті за газ. Відповідний закон був ухвалений Верховною Радою ще в листопаді минулого року.

В Європі вже давно рахують споживання газу в енергетичних одиницях – у кіловат-годинах. Це пов'язано з тим, що система обліку в кубометрах не точно відтворює реальне споживання газу. Адже в одному кубометрі за різних умов може міститись різна кількість молекул газу. І відповідно, калорійність такого газу може бути різна. Тому в Україні вирішили перейти на європейську систему обліку газу.

В Україні будуть по-новому вести облік газу: у Нафтогазі розповіли, що чекає на споживачів

Але трапилась війна, і в уряді вирішили, що зараз не на часі випробовувати терпіння споживачів новою системою обліку. Відповідним наказом Міненерго запровадження нової системи обліку відклали до закінчення війни.

"Відповідно до наказу Міністерства енергетики України від 30 квітня 2022 року № 169 у зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні та відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» відтерміновує введення кіловат-годин у платіжках", - йдеться у повідомленні Нафтогазу.

При цьому в Нафтогазі нагадують, що самим споживачам не треба буде переводити кубометри, показані лічильником у кіловат-години. Це – обов'язок оператора ГРМ або вашого облгазу.

Нагадаємо, Нафтогаз попередив про відключення газу понад 10 тисяч сімей українців.