Уряд знизив обліковий вік для військовозобов'язаних українців: як тепер треба ставати на військовий облік

Автор: Марченко Любов

30 грудня Кабінет міністрів України постановою N 1487 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів” змінив вік взяття на військовий облік для військовозобов'язаних громадян.

Уряд знизив обліковий вік для військовозобов'язаних українців: як тепер треба ставати на військовий облік - today.ua

Про це повідомляє “Судово-юридична газета”.

Дотепер взяттю на військовий облік підлягали громадяни які досягли 17-річного віку. Та, згідно зазначеної постанови, взяттю на персонально-первинний та персональний військовий облік в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях підлягають громадяни України, які досягли 16- річного віку. Варто зазначити що такі громадяни повинні стати на облік у військовому комісаріаті у рік виповнення 17 років. Тобто якщо вам вже виповнилось 16 років але 17 річного віку ви досягнете тільки у наступному році, то й стати на військовий облік потрібно буде наступного року.

Водночас нагадаємо, що призвати до лав ЗСУ можуть громадянина, починаючи з 18- річного віку і до досягнення 27 років. Однак у воєнний час чоловіків можуть призивати на службу до досягнення ними 60-річного віку.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Уряд знизив обліковий вік для військовозобов'язаних українців: як тепер треба ставати на військовий облік

Громадянин може перебувати на військовому обліку за місцем проживання у селищах та містах, де відсутній територіальний центр комплектування. Такий тип обліку називається персонально-первинним обліком призовників. Здійснюється цей облік органами місцевого самоврядування. Та для перебування на такому типі військового обліку громадянин спочатку повинен стати на облік у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки.

Виконувати обов'язки щодо військового обліку громадян можуть підприємства та навчальні заклади. Такий тип обліку називають персональним військовим обліком. Для взяття особи на персональний військовий облік, аналогічно з персонально-первинним обліком призовників, потрібно спочатку відвідати відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щодо взяття на персонально-первинний та персональний військовий облік внутрішньо-переміщених осіб ситуація цілком аналогічна з попередніми.

Нагадаємо, чоловіки, які переїхали із зон бойових дій і отримали статус переселенця, мають стати на облік у військкоматі за новим місцем проживання. Це не означає, що їх обов'язково призвуть на військову службу, але така ймовірність є.

Головне