Мобілізація чоловіків-переселенців: кому потрібно ставати на військовий облік, і яке покарання загрожує за неявку до військкомату

Під час мобілізації в Україні призову підлягають усі чоловіки віком від 18 до 60 років без показань до відстрочки. Чоловіки, які переїхали із зон бойових дій та отримали статус переселенця, мають стати на облік у військкоматі за новим місцем проживання. Це не означає, що їх обов'язково призовуть на службу, але й така ймовірність є.

Мобілізація чоловіків-переселенців: кому потрібно ставати на військовий облік, і яке покарання загрожує за неявку до військкомату - today.ua

За законом, перед переїздом на нове місце військовозобов'язані чоловіки повинні спочатку прийти до свого територіального центру комплектування та знятися з обліку, а потім стати на нього за новим місцем проживання.

В умовах війни чоловікам-переселенцям призовного віку було дозволено ставати на військовий облік за новим місцем проживання, а вже надалі відбувається зняття з військового обліку за попереднім місцем реєстрації. Головне, щоб цієї процедури було дотримано, інакше громадян може настати адміністративної відповідальності.

Неприбуття до територіального центру комплектування визначається як порушення закону, тому чоловікам-переселенцям слід звернутися до центру комплектування та надати дані про реєстрацію як ВПО.

Мобілізація чоловіків-переселенців: кому потрібно ставати на військовий облік, і яке покарання загрожує за неявку до військкомату

Для взяття на військовий облік усі військовозобов'язані повинні особисто прибути у свій військкомат за місцем проживання та подати заяву про взяття на військовий облік. 

При собі потрібно мати наступний перелік документів:

  • Заява;
  • паспорт громадянина України;
  • військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов'язаного;
  • для осіб, звільнених у запас: обліково-послужна картка, припис військової частини.

До кримінальної відповідальності особу може бути притягнуто після неявки для становлення на облік після отримання письмового попередження за статтею 337 ККУ.

В інших випадках загрожує адміністративна відповідальність за порушення правил військового обліку, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 510 до 850 гривень.

Раніше повідомлялося, які спеціальності найбільш затребувані на фронті.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua