Українцям, яких евакуювали з місць проведення бойових дій, належать виплати відразу після прибуття на місце тимчасового перебування. Уряд трохи змінив механізм цих виплат. Відтепер допомога евакуйованим виплачуватиметься не лише тим, хто прибув до місця евакуації поїздом, але й тим, хто діставався автотранспортом.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінреінтеграції.
Вдосконалення механізму виплат передбачено змінами до урядової постанови №1195.
Отже тепер не буде різниці, яким транспортом евакуйовані громадяни діставалися місця тимчасового перебування. Це може бути як потяг, так і евакуаційний автобус. І тим, і іншим пасажирам відразу після прибуття виплатять одноразову державну допомогу.
Популярні зараз
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
Розмір допомоги не змінився. Він становить 2 тисячі гривен на одного дорослого і 3 тисячі гривень на інваліда або дитину.
Водночас, як не прикро, трапляються випадки, коли прибульці намагаються надурити державу і отримати одноразову виплату двічі. Аби цьому запобігти, в Укрпошті розробили програму верифікації евакуйованих громадян, повідомляє прес-служба Мінреінтеграції.
Як стало відомо, лише за лютий держава виплатила евакуйованим громадянам, які прибули на поїздах, 13,4 млн гривен. Ці гроші були переказані Міністерством реінтеграції на рахунки регіональних дирекцій Укрпошти в містах, які приймають евакуйованих переселенців - Ужгороді, Хмельницькому, Львові, Черкасах і Дніпрі.
Громадянам, у яких виникли питання щодо виплат, радять звертатись за такими контактами:
- цілодобова гаряча лінія Мінреінтеграції з кризових питань – 15-48;
- гаряча лінія Уповноваженого з питань ВПО – (066) 813-62-39;
- повідомлення можна надіслати через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на спільний номер (096) 078-84-33.
Нагадаємо, українські сім'ї мають змогу отримати допомогу на суму до 33 тисяч гривень від Норвезької ради у справах біженців.