Українським сім'ям нададуть допомогу до 33 тисяч гривень: як отримати гроші

Українські сім'ї матимуть змогу отримати фінансову допомогу до 33 тисяч гривень. Її виплачуватимуть упродовж трьох місяців. Ці виплати фінансує Норвезька рада у справах біженців.

Українським сім'ям нададуть допомогу до 33 тисяч гривень: як отримати гроші - today.ua

Про новий вид фінансової допомоги, яку можуть одержати деякі українці, розповіла прес-служба Мінреінграції.

У повідомленні, зокрема, йдеться, що гроші на допомогу виділила Норвезька рада у справах біженців. Наразі розпочато реєстрацію претендентів на отримання цих виплат. А потім, коли відберуть отримувачів, розпочнуться виплати.

Хто може претендувати на таку допомогу?

Допомога призначена для ВПО, а також для мешканців територій, які постраждали внаслідок бойових дій. Звичайно, виплати дістануться не всім, а лише тим, хто найбільше потребує фінансової підтримки.

"У пріоритеті – надання кеш-допомоги найбільш уразливим категоріям населення", - йдеться в інформації Мінреінтеграції.

Який розмір виплат?

Виплати допомоги розраховані на три місяці. Щомісяця одержувачу на його рахунок переказуватимуть по 2220 гривень. При цьому сумарна виплата за три місяці становитиме 6660 гривень на одну особу.

У повідомленні також наголошують, що в сім'ї може бути не один отримувач такої допомоги. Особливо, якщо йдеться про багатодітні сім'ї, то допомогу можуть отримувати одразу кілька членів такої родини, але не більше ніж 5 осіб. Таким чином, якщо п'ятьом членам сім'ї призначать таку допомогу, то за три місяці родина отримає 33 300 гривень.

Українським сім'ям нададуть допомогу до 33 тисяч гривень: як отримати гроші

Як здійснюватимуться виплати?

Виплати переказуватимуть на банківський рахунок одержувача. Для тих громадян, які не мають банківського рахунку, гроші надходитимуть за допомогою переказу MoneyGram.

Як можна зареєструватись на отримання допомоги?

По-перше, треба врахувати, що реєстрацію відкрито лише до 20 березня. Отже тим, хто хоче отримати ці виплати, не варто з цим зволікати.

По-друге, є кілька способів реєстрації:

  • можна зареєструватися через месенджер WhatsApp, надіславши повідомлення з текстом "Привіт" на номер 0800609844;
  • можна також зареєструватись через Viber. Для цього потрібно відсканувати QR-код, який розміщений на картинці за таким посиланням: https://www.facebook.com/ru.nrc.no/photos/pcb.1859575171075277/1859575121075282/

Якщо потрібна додаткова інформація щодо реєстрації або виплат, то претендентам радять звертатися на гарячу лінію Норвезької ради у справах біженців. Номер гарячої лінії – 0 800 302 007.

Нагадаємо, держава надасть грошову допомогу жителям сіл. Що для цього потрібно, розповіли у Мінагрополітики.