Today.ua

Уряд ухвалив важливе рішення щодо призову працівників, які мають бронь від мобілізації

Український уряд збільшив відстрочку від призову для військовозобов'язаних громадян, які мають бронь від мобілізації, ще на один місяць. Водночас уряд працює над новою постановою, яка буде містити нові норми бронювання спеціалістів.

Про це повідомив у своєму Teltgram представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Отже, уряд підвищив сумарний термін продовження відстрочок від призову, які надаються Міністерством економіки працівникам, що мають бронь від мобілізації. Цей термін продовження збільшено на місяць.

Відповідний закон, що регламентує нові правила надання броні від мобілізації, набув чинності ще 30 листопада. Але уряд досі напрацьовує нову постанову, яка має унормувати цей процес, запропонувавши детальний новий механізм бронювання працівників. Наразі ж у цьому процесі уряд керується постановою, яка була прийнята ще 3 березня. Відповідно до цієї постанови, Мінекономіки має право надавати заброньованим працівникам відстрочку від призову на 6 місяців із подальшою пролонгацією цього строку ще максимум на два місяці.

Причому вже двічі уряд продовжував цей строк на один місяць: 4 листопада і 2 грудня. І от тепер уряд своїм новим рішенням збільшив цю відстрочку ще на один місяць.

Водночас, перша віце-прем'єрка Юлія Свириденко нагадала в інтерв'ю, яке вона дала Форбс-Україна, хто має право на бронь від мобілізації. Йдеться про представників органів влади, органів місцевого самоврядування, а також працівників підприємств, що виробляють товари і надають послуги для ЗСУ, і підприємств критичної інфраструктури, які забезпечують життєдіяльність населення.

Нині, за словами Свириденко, право на бронювання своїх спеціалістів мають 28 тисяч установ і підприємства. На них трудяться 814 тисяч осіб, які мають бронь від мобілізації.

За словами віце-прем'єрки, відповідно до нового закону, заново бронювати цих працівників не доведеться. Їх автоматично переведуть на новий строк бронювання. А взагалі всю систему бронювання мають намір оцифрувати і перевести в електронний формат. Зараз Мінекономіки спільно з Генштабом і Мінцифри працюють над цим.

Нагадаємо, тим часом IT-спеціалісти досі не мають броні від мобілізації, хоча їм обіцяють її ще від початку війни. Через таку невизначеність українські ІТ-компанії втрачають замовників, а відповідно падають їхні доходи і податкові надходження від них.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ