В Україні можуть отримати бронювання від призову багато військовозобов'язаних чоловіків

В умовах війни Україні потрібні як військовослужбовці, так і кваліфіковані кадри, які зможуть підтримувати економіку держави. Зокрема, забезпечують стабільні надходження до бюджету спеціалісти галузі ІТ. Українські ІТ-кластери подали пропозиції до постанови Кабміну щодо порядку бронювання від призову військовозобов’язаних спеціалістів своєї галузі.  

В Україні можуть отримати бронювання від призову багато військовозобов'язаних чоловіків - today.ua

Отже, що пропонують ІТ-кластери, пише медіа-ресурс dev.ua

Харківський та Львівський ІТ Кластери спільно з іншими кластерами та асоціаціями надіслали свої пропозиції щодо бронювання своїх військовозобов'язаних співробітників міністрам економіки, оборони та цифрової трансформації, а також керівникк Офісу Президента.

"Ми, як найбільші об’єднання індустрії, просимо уряд врахувати в порядку умови, які дозволять подавати на бронювання IT-фахівців не тільки великого, а й середнього та малого IT-бізнесу", - зазначається у листі.

Цієї осені через невизначеність питання щодо бронювання співробітників, а також через дефіцит електропостачання в IT-секторі України була відзначена динаміка падіння доходів.

Львівський IT Кластер IT Research Resilience проаналізував ситуацію ринку ІТ-послуг та дійшов невтішних висновків. За прогнозами аналітиків на кінець 2022 року обсяг прибутків становитиме 7,2-7,5 млрд гривень. Це значно нижче того, що очікувалось.

В Україні можуть отримати бронювання від призову багато військовозобов'язаних чоловіків

Якщо умови із бронюванням ІТ-шників залишаться без змін, то в наступному році матимемо падіння експорту ІТ-послуг. Варто зауважити, що така ситуація буде вперше за останні 20 років.

Одним із факторів, які сприяють втраті контрактів з клієнтами є саме невизначеність щодо критично важливих фахівців. Бізнес вимагає гарантій. Клієнти хочу бути упевнені, що фахівці, які працюють над масштабними проектами, зможуть продовжувати свою діяльність і в майбутньому.

Отож, зважаючи на таку ситуацію, ІТ-кластери запропонували запровадити механізми, які нададуть можливість бронювати ключових фахівців малих і середніх компаній. Саме малі та середні компанії займають 75%  ІТ-бізнесу України.

У ІТ-кластерах вважають, що вирішення питання з бронюванням є  нагальним. Отже, вони сподіваються на ухвалення важливих для бізнесу рішень вже на початку 2023 року. Адже втратити клієнта значно легше, ніж потім його повернути.

"З прозорим та доступним механізмом бронювання IT-галузь продовжить розвиватися, а відтак підтримувати економіку України та допомагати ЗСУ донатами та волонтерством", — наголошують у заяві.

Нагадаємо, Європа пропонує десятки тисяч вакансій для IT-фахівців з України.