Уряд ухвалив важливе рішення щодо бронювання військовозобов'язаних українців: що змінилося

Автор: Марченко Любов

В Україні вже другий рік триває повномасштабна війна та не припиняється загальна мобілізація. Водночас, багато підприємств намагаються забронювати своїх ключових працівників від мобілізації, але відтоді як були введені в дію нові правила мобілізації, майже нікому не вдалося забронювати своїх спеціалістів.

Уряд ухвалив важливе рішення щодо бронювання військовозобов'язаних українців: що змінилося - today.ua

Так, стало відомо, що за два місяці, відколи діють нові правила, жодна ІТ-компанія не змогла отримати дозвіл на бронювання своїх спеціалістів. Бити на сполох почали також аграрії. Адже з агросектору забрали на фронт вже немало чоловіків, що поставило під загрозу, як весняно-польовий цикл, так і подальші роботи на полі.

Зваживши ситуацію, Кабмін ухвалив рішення, яке має спростити і, головне, скоротити термін розгляду заявки на бронювання спеціалістів.

Відтепер на розгляд заявки та ухвалення рішення за цією заявкою дається обмежений час. Отже чиновники, від яких залежить дозвіл на бронювання, не зможуть покласти заявку "під сукно" або розглядати її місяцями. На весь процес тепер відведено 25 днів.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Ми розуміємо, що певну роль у цьому випадку відіграє людський фактор та організація процесу. Тому ініціювали рішення, яке оптимізує процедуру бронювання, яка відбуватиметься у певні стислі терміни”, – заявила міністр економіки Юлія Свириденко.

Уряд ухвалив важливе рішення щодо бронювання військовозобов'язаних українців: що змінилося

Відтепер на кожний етап розгляду заявки та ухвалення рішення щодо бронювання фахівців того чи іншого підприємства, відводиться певна кількість днів, яку не можна перевищувати.

Зокрема, встановлено такі терміни:

  1. Списки військовозобов'язаних спеціалістів, яких підприємство хоче забронювати, мають подати до Генштабу упродовж 5 днів.
  2. На погодження Генштабом цих списків та подальшу їх передачу до Мінекономіки дають максимум 10 днів.
  3. Міністерство економіки має погодити ці списки максимум за 5 днів.
  4. Зарахування заброньованих осіб до спеціального обліку у місцевих ТКЦ має пройти за 5 днів.

В усіх цих пунктах передбачено кількість робочих днів. Тобто, якщо на якомусь етапі випадають вихідні, то календарний строк розгляду може вийти довшим.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На сьогодні в Україні найбільше спеціалістів заброньовано в енергетичній, транспортній та агропромисловій сферах.

Нагадаємо, за деяких обставин бронювання спеціаліста можуть скасувати.  

Головне