Україну заполонили фальсифіковані рибні консерви із Латвії

Автор: Марченко Любов

Фальсифіковані рибні консерви, виготовлені в Латвії, заполонили українську торгову мережу. Латвійці постачають нам під маркою і за ціною дорогих сардин дешеві оселедці. До того ж – сумнівної якості. Причому, як з'ясувалось, такий фальсифікат виготовляється лише на продаж в Україні.

Україну заполонили фальсифіковані рибні консерви із Латвії - today.ua

Нарікання на рибні консерви, що продаються в Україні, можна почути дедалі частіше. Українці скаржаться, що майже не залишилось торгових марок, яким можна беззастережно довіряти. Донедавна  у покупців викликав довіру латвійський продукт. Вважалось, що прибалти ще якось дотримуються якості і не йдуть на відверті підробки. Проте, як з'ясувалося, тепер і звідти до нас масово везуть фальсифікат. Фальсифіковані рибні консерви містять у собі зовсім не той продукт, що зазначений на етикетці.

Журналісти ТСН провели ціле розслідування із візитами до Латвії і ДНК-експертизою, аби з'ясувати, що нам продають друзі з Євросоюзу у баночках з апетитною назвою "Сардини".

Загадковий "клюпеа харенгус”

Як з'ясувалось, на етикетці баночки з рибною консервою великими літерами написано "САРДИНА". Отже, у написи дрібним шрифтом мало хто вчитується. А дарма, адже там дрібнесенькими літерами написано "клюпеа харенгус”. Загугливши цю латину, журналісти з'ясували, що таку хитромудру назву має звичайний оселедець.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Лавров назвав місто, яке є пріоритетною ціллю для російських окупантів

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Українцям готують підвищення зарплати за рахунок скорочення персоналу: інформація від НБУ

Україну заполонили фальсифіковані рибні консерви із Латвії

Невеличке занурення у біологію морських мешканців роз'яснило, що сардина та оселедець є родичами, але дуже віддаленими. Взагалі до родини оселедцевих входить понад півсотні видів риб. І сардини – один із них. Ото й уся спорідненість.

Навіть більше, навряд чи вони колись перетиналися за життя. Адже оселедець мешкає у холодних водах Балтійського і Північного морів, а сардина водиться у теплих водах Атлантики біля берегів Африки, Мексики, Венесуели та ще у теплому Середземному морі.

"Оселедець і сардина – це зовсім різні риби. Сардина вважається більш елітною рибою, вона частіше йде в консерви", – розповів директор Інституту рибного господарства Ігор Грициняк.

Латвійські виробники "відкрили" новий вид риби

Спілкування із власником латвійської компанії, що відправляє в Україну "клюпеа харенгус”, ще більше заплутало допитливих колег.

Власник латвійської компанії з виробництва консервованої риби Інгус Вацкаганц підтвердив, що "клюпеа харенгус” і сардина – це різні види риби. Однак його ремарка збентежила журналістів.

“Ми використовуємо балтійську сардину. Вона невеликого розміру, але дуже смачна, бо свіжого вилову”, – каже виробник.

Якщо згадати, що в Балтійському морі сардини взагалі не водяться, то виходить, що Інгус Вацкаганц та його колеги відкрили новий вид риб, а це вам не жарт.

Втім, усе набагато простіше. Латвійські виробники беруть звичайного балтійського оселедця, ріжуть його на шматочки і закатують в банки під маркою сардини для невибагливого українського споживача.

Це підтвердила  ДНК-експертиза, зроблена з того, що містили у собі латвійські консерви. Адже, як кажуть фахівці, у сардини та в оселедця, попри їхній дальній родинний зв'язок – дуже не схожі ДНК.

Україну заполонили фальсифіковані рибні консерви із Латвії

Але й це ще не все.

“Той оселедець, що ми відкрили, нічого не коштував. Його треба було просто не куштувати. Адже є оселедці протерміновані, є ті, які кілька разів продавались, не продалися, а є ті, що довго лежали, навесні завезли свіжу партію, а влітку ціна на оселедець падає в рази, то куди дівати? Рибу бланшують та запихають в консерви”, – каже   Ігор Грициняк.

Журналісти ТСН спеціально попрохали колег із Латвіії, роздивитись, що продається в їхніх супермаркетах. На тамтешніх баночках точно вказані різновиди сардини, і немає ніяких назв, зашифрованих латиною.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як зізнався сам виробник, у них за таке по голові не погладять. І навіть не оштрафують, а просто відразу позбавлять ліцензії. Тож не дивно, що такий товар вони виготовляють лише для відправки в Україну, і більш нікуди.

Нагадаємо, в Україні напередодні свят можна зустріти не лише "балтійську сардину", але й фальсифіковану червону ікру, яку продавці примудряються збувати за доволі немалою ціною.