Україну заполонили фальсифіковані рибні консерви із Латвії

Автор: Марченко Любов

Фальсифіковані рибні консерви, виготовлені в Латвії, заполонили українську торгову мережу. Латвійці постачають нам під маркою і за ціною дорогих сардин дешеві оселедці. До того ж – сумнівної якості. Причому, як з'ясувалось, такий фальсифікат виготовляється лише на продаж в Україні.

Україну заполонили фальсифіковані рибні консерви із Латвії - today.ua

Нарікання на рибні консерви, що продаються в Україні, можна почути дедалі частіше. Українці скаржаться, що майже не залишилось торгових марок, яким можна беззастережно довіряти. Донедавна  у покупців викликав довіру латвійський продукт. Вважалось, що прибалти ще якось дотримуються якості і не йдуть на відверті підробки. Проте, як з'ясувалося, тепер і звідти до нас масово везуть фальсифікат. Фальсифіковані рибні консерви містять у собі зовсім не той продукт, що зазначений на етикетці.

Журналісти ТСН провели ціле розслідування із візитами до Латвії і ДНК-експертизою, аби з'ясувати, що нам продають друзі з Євросоюзу у баночках з апетитною назвою "Сардини".

Загадковий "клюпеа харенгус”

Як з'ясувалось, на етикетці баночки з рибною консервою великими літерами написано "САРДИНА". Отже, у написи дрібним шрифтом мало хто вчитується. А дарма, адже там дрібнесенькими літерами написано "клюпеа харенгус”. Загугливши цю латину, журналісти з'ясували, що таку хитромудру назву має звичайний оселедець.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Україну заполонили фальсифіковані рибні консерви із Латвії

Невеличке занурення у біологію морських мешканців роз'яснило, що сардина та оселедець є родичами, але дуже віддаленими. Взагалі до родини оселедцевих входить понад півсотні видів риб. І сардини – один із них. Ото й уся спорідненість.

Навіть більше, навряд чи вони колись перетиналися за життя. Адже оселедець мешкає у холодних водах Балтійського і Північного морів, а сардина водиться у теплих водах Атлантики біля берегів Африки, Мексики, Венесуели та ще у теплому Середземному морі.

"Оселедець і сардина – це зовсім різні риби. Сардина вважається більш елітною рибою, вона частіше йде в консерви", – розповів директор Інституту рибного господарства Ігор Грициняк.

Латвійські виробники "відкрили" новий вид риби

Спілкування із власником латвійської компанії, що відправляє в Україну "клюпеа харенгус”, ще більше заплутало допитливих колег.

Власник латвійської компанії з виробництва консервованої риби Інгус Вацкаганц підтвердив, що "клюпеа харенгус” і сардина – це різні види риби. Однак його ремарка збентежила журналістів.

“Ми використовуємо балтійську сардину. Вона невеликого розміру, але дуже смачна, бо свіжого вилову”, – каже виробник.

Якщо згадати, що в Балтійському морі сардини взагалі не водяться, то виходить, що Інгус Вацкаганц та його колеги відкрили новий вид риб, а це вам не жарт.

Втім, усе набагато простіше. Латвійські виробники беруть звичайного балтійського оселедця, ріжуть його на шматочки і закатують в банки під маркою сардини для невибагливого українського споживача.

Це підтвердила  ДНК-експертиза, зроблена з того, що містили у собі латвійські консерви. Адже, як кажуть фахівці, у сардини та в оселедця, попри їхній дальній родинний зв'язок – дуже не схожі ДНК.

Україну заполонили фальсифіковані рибні консерви із Латвії

Але й це ще не все.

“Той оселедець, що ми відкрили, нічого не коштував. Його треба було просто не куштувати. Адже є оселедці протерміновані, є ті, які кілька разів продавались, не продалися, а є ті, що довго лежали, навесні завезли свіжу партію, а влітку ціна на оселедець падає в рази, то куди дівати? Рибу бланшують та запихають в консерви”, – каже   Ігор Грициняк.

Журналісти ТСН спеціально попрохали колег із Латвіії, роздивитись, що продається в їхніх супермаркетах. На тамтешніх баночках точно вказані різновиди сардини, і немає ніяких назв, зашифрованих латиною.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як зізнався сам виробник, у них за таке по голові не погладять. І навіть не оштрафують, а просто відразу позбавлять ліцензії. Тож не дивно, що такий товар вони виготовляють лише для відправки в Україну, і більш нікуди.

Нагадаємо, в Україні напередодні свят можна зустріти не лише "балтійську сардину", але й фальсифіковану червону ікру, яку продавці примудряються збувати за доволі немалою ціною.

Головне