Українцям змінили критерії для призначення субсидій: дозволили тримати 100 тисяч грн на депозиті і будинок в селі

З 1 травня для одержувачів субсидій з'явилося багато нових критеріїв, за невідповідність яких їм загрожує позбавлення субсидії. Однак, 19 травня Кабмін вніс зміни до порядку призначення субсидій, і субсідіантам змінили вимоги до суми депозитів у банку і наявності житла.

Українцям змінили критерії для призначення субсидій: дозволили тримати 100 тисяч грн на депозиті і будинок в селі - today.ua

Зокрема, ліміт банківського депозиту тепер становить не 50 тисяч грн., а 100 тисяч грн. Також дотацій не позбавлятимуть за наявність другого житла у спільній власності або сільській місцевості.

Якщо, наприклад, претендент на субсидію має 3-4 квартири в Києві, то йому відмовлять в держдопомозі. Але якщо в його власності є квартира в місті і будинок в селі, то це не завадить отримати субсидію. Так само, якщо у вас є друге житло на правах спільної власності з іншими людьми, то це не стане перешкодою для отримання виплат. Українцям змінили критерії для призначення субсидій: дозволили тримати 100 тисяч грн на депозиті і будинок в селі Згідно з новими правилами призначення субсидій, не буде вестися облік доходів від відсотків по депозитах, оскільки ці дані поки що неможливо перевірити; дозволена сума коштів на депозитному рахунку збільшена до 100 тис. грн.

Автоматичного нарахування субсидій більше не буде, а всі виплати будуть тепер тільки в готівковій формі. Для оформлення субсидії потрібно подати заяву та декларацію про доходи членів сім'ї. Процес оформлення і нарахування виплат буде займати всього 10 днів. Якщо раніше документи розглядали спеціальні комісії по кілька місяців, то тепер цим питанням займуться органи соціального захисту населення.

Нагадаємо, середній розмір субсидії в квітні 2021 року зменшився в два рази.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua