Українцям у Польщі продовжили програму безкоштовного житла: названі нові терміни

Автор: Лобанова Єлизавета

У Польщі продовжили термін дії програми компенсацій за безкоштовне розміщення українських біженців. Держава виплачуватиме приватним особам по 40 злотих за біженця на добу (357 грн) ще як мінімум до кінця серпня 2023 року.

Українцям у Польщі продовжили програму безкоштовного житла: названі нові терміни - today.ua

Новий термін програми "40+" щодо надання житла біженцям з України розпочався з 3 травня. Таким чином, компенсації за житло ще точно виплачуватимуть у травні, червні, липні та серпні 2023 року.

Цією програмою користуються як польські сім'ї, так і готелі та гуртожитки. На одну особу на добу виділяється 40 злотих. За поселення матері з двома дітьми власник житла за умовами компенсації отримує 3600 злотих на місяць (790 євро).

Українцям у Польщі продовжили програму безкоштовного житла: названі нові терміни

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Власники житла, які поселяють у себе біженців, подають заяви до гміни, яка має на їх розгляд один місяць. Гміна може ухвалити рішення про призначення виплат лише після перевірки умов проживання та харчування прийнятих людей з України.

Проживати у безплатному житлі українці можуть перші 120 днів із дати прибуття до Польщі. Власники житла у свою чергу обмежень не мають, і можуть продовжувати приймати такі сім'ї з України, отримуючи компенсацію за них.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Виселити з житла після 120 днів не мають права найбільш вразливі категорії українських біженців: дітей, людей похилого віку та людей з інвалідністю, а також вагітних жінок і жінок, які доглядають немовля до 12 місяців, або опікуються трьома і більше дітьми, опікунів людей з інвалідністю.

Раніше повідомлялося, хто з українців може розраховувати на мінімальну пенсію у Польщі.