Стало відомо, хто із українців може розраховувати на мінімальну пенсію у Польщі: названо умови отримання виплат

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці, які працюють у Польщі, мають право на отримання пенсії у цій країні. Однак навіть для отримання мінімальної пенсії потрібно мати певний стаж: для чоловіків – не менше 20 років, а для жінок – 15 років.

Стало відомо, хто із українців може розраховувати на мінімальну пенсію у Польщі: названо умови отримання виплат - today.ua

Щодо пенсійного віку, то жінки можуть вийти на пенсію у 60 років, а чоловіки – 65. Для осіб, які народилися до 1 січня 1949 року, необхідний також стаж роботи – не менше 20 років для жінок та 25 для чоловіків. Але якщо такий стаж неможливо підтвердити документально, пенсію за віком буде призначено за наявності стажу не менше 15 років для жінок та 20 років для чоловіків.

Польський ZUS виплачує пенсію українцям пропорційно до тривалості страхового стажу в Польщі, при цьому можна паралельно отримувати українську пенсію (за періоди, відпрацьовані в Україні). Якщо стаж роботи в Україні більший, ніж у Польщі, тоді українська пенсія буде основною, а польська – як доплата.

Стало відомо, хто із українців може розраховувати на мінімальну пенсію у Польщі: названо умови отримання виплат

Популярні зараз

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Наприклад: якщо пенсія з України складає 300 злотих, а з Польщі – 100 злотих, то польський ZUS доплатить різницю: 1188,44 злотих у розмірі мінімальної польської пенсії за віком, яка нині становить 1588,44 злотих.

Польська пенсія віком може бути призначена тільки за періоди страхування, придбані в Польщі. Чим менше стаж у Польщі, тим менша пенсія від ZUS. Правила нарахування пенсійних виплат для українців у Польщі не змінювалися з моменту підписання двосторонньої угоди про соціальне забезпечення між Україною та Польщею у 2012 році.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Основні вимоги для українців для отримання мінімальної пенсії у Польщі:

  • необхідний пенсійний вік, сплата внесків у Польщі, а також відповідний стаж – 20 років для жінок та 25 для чоловіків;
  • постійне проживання у Польщі;
  • право на законне перебування в країні на підставі документа, виданого службою у справах іноземців або на підставі законності перебування, одержаного шляхом запису у реєстрі Прикордонної служби.

Раніше повідомляли, як 60-річні українці можуть збільшити свій розмір пенсії.