Українцям скасують соціальні виплати: Мінсоцполітики визнало їх неефективними

Автор: Марченко Любов

В Україні скасують соціальні виплати, які застаріли і зараз є неефективними. Натомість їх замінять на інші види допомоги, які зроблять соціальну допомогу більш адресною і дієвою.

Українцям скасують соціальні виплати: Мінсоцполітики визнало їх неефективними - today.ua

Такою стратегією реформування соціальної допомоги поділилась міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі всеукраїнського телемарафону.

Нині в Україні є дуже багато видів соціальної допомоги, які вже давно застаріли. Тобто людині виплачують пару десятків гривень на місяць, гордо іменуючи це допомогою. Хоча насправді при теперішніх цінах ця сума вже нічого не вирішує. Тобто така допомога вже давно морально застаріла, і її треба замінити чимось іншим.

"У нас близько 40 бюджетних програм у Міністерстві. Кожна програма включає від 20 різноманітних виплат, які бувають надзвичайно дрібними, незрозумілими. Що вони вирішують, напевно, давним-давно забулося. Увесь цей комплекс, набір незрозумілих коштів треба переформатувати і спрямувати на конкретну ціль – на підтримку людини", - каже Оксана Жолнович.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Фахівці назвали моторне мастило, яке не можна заливати в двигун автомобіля з пробігом

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Звісно, що все це слід робити грамотно, аби не нашкодити отримувачу виплат і не погіршити якість його життя. Однак соціальна підтримка має бути адресною. Адже різні люди, що відносяться до незахищених верств, потребують різної підтримки. І те, що підходить одній сім'ї, або одній людині, для інших може виявитись непридатним.

"От у нас є люди пенсійного віку, які залишилися самі в місті Києві в час, коли хто міг, той евакуювався. І в них були пенсії, але вони не могли спуститися і купити хліб чи якісь ліки. Тобто їм потрібна буда послуга – їм потрібно було, щоб соціальний працівник чи волонтер, чи якась інша людина фізично їм допомогла", - навела приклад міністр.

Українцям скасують соціальні виплати: Мінсоцполітики визнало їх неефективними Оксана Жолнович

Те саме стосується і неблагополучних сімей, де, наприклад, є нарко- або алкозалежні люди. У багатьох випадках грошова допомога таким сім'ям може навіть дати зворотній ефект. Отримавши гроші від держави, алкозалежні батьки питимуть ще більше. А діти при цьому будуть рости абсолютно занедбаними і зрештою повторять сумну долю своїх батьків.

"Ми не вирішимо їхню проблему виплатою. Нам потрібно надати цій сім’ї послугу – подивитися, чи педагогічно не занедбані діти, які в них психологічні проблеми, допомогти людині із залежністю подолати цю залежність, віднайти роботу, працевлаштувати", - поділилась міністр.

Тобто, кінцева мета соціальної підтримки – вивести сім'ю або конкретну людину з такого стану, коли вона постійно потребує допомоги, і дати їй можливість самій рости, розвиватись і забезпечувати себе.

"Ми повинні завжди пам’ятати, що кінцева мета будь-якої соціальної політики – це вивести людину з цих складних обставин. Це зробити її, знову ж таки, такою, яка би не перетиналася ні з управліннями соцзахисту, ні з іншими інструментами соціальної політики. Ми повинні зробити її максимально економічно активною", - підсумувала Оксана Жолнович.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Саме так працюють зараз соціальні програми за кордоном. Вони дозволяють людині вижити в складних життєвих обставинах і дають їй опору для того, щоби подолати ці обставини і стати економічно незалежною. Іншими словами, суспільство має допомагати людині подолати шкідливі залежності та несприятливі обставини, а не потурати їм.

Нагадаємо, українці під час війни можуть отримати різні види допомоги. Зокрема, зараз доступна допомога в сумі 6600, 2500 і 900 гривень. Ці види допомоги розраховані на різні категорії населення.