Українцям ще довго доведеться жити з відключеннями електроенергії, - Шмигаль

Навіть якщо агресор припинить ракетні атаки на енергетику України, відключення електроенергії триватиме ще довго. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що відключення електроенергії ще триватимуть, принаймні, до кінця зими. Адже масштаби руйнування енергосистеми колосальні.

Українцям ще довго доведеться жити з відключеннями електроенергії, - Шмигаль - today.ua

Про це очільник уряду заявив на засіданні Кабміну.

Внаслідок 8 потужних ракетних атак ворогу вдалося вивести з ладу практично половину об'єктів енергосистеми України. На сьогодні в країні не залишилося жодної теплової та гідроелектростанції, які не зазнали б руйнації. Водночас було ушкоджено близько 40% високовольтних електромереж. Тобто ворог наносив удари і по передаючих, і по генеруючих обєктах.

"Пошкоджено всі теплові та гідроелектростанції в країні. Різною мірою пошкоджено 40% об'єктів високовольтної мережі. Тому в більшості регіонів обмеження електропостачання все ще значні. Це необхідний захід для утримання збалансованої роботи нашої енергосистеми... Відверто говоритимемо, що цієї зими ми постійно житимемо в умовах обмеження споживання електроенергії, тому держава та уряд систематизують процес щодо того, хто отримає електроенергію насамперед", - заявив прем'єр.

Українцям ще довго доведеться жити з відключеннями електроенергії, - Шмигаль

Як відомо, Міненерго визначив чотири пріоритети для відновлення електропостачання. Причому вони мають черговість:

  • перша черга – це об'єкти критичної інфраструктури і лікарні;
  • друга черга – військові об'єкти і підприємства, що належать до ВПК;
  • третя черга – промислові підприємства, які виробляють критично важливі товари продовольчої і непродовольчої групи;
  • четверта черга – населення (побутовий сектор).

Тобто, незважаючи на те, що відновлення енергоживлення побутового сектору також визнано одним із пріоритетів, ним займатимуться лише в четверту чергу. Попереду йдуть три, які визнані більш пріоритетними. Отже, населенню залишається тільки звикати до темряви та уповати на те, що наприкінці грудня починається сонцеворот, і ночі ставатимуть дедалі коротшими.

Нагадаємо, Нацбанк України прогнозує подальше підвищення цін на продукти через відключення електроенергії.  

ДЖЕРЕЛОhvylya