У Нацбанку зробили заяву щодо подорожчання продуктів

В Україні через воєнні дії та відключення електроенергії подорожчання продуктів буде неминучим. Особливо впливає на ціни другий чинник. Адже через нестачу електроенергії витрати на виробництво та зберігання продуктів значно зростають.

У Нацбанку зробили заяву щодо подорожчання продуктів - today.ua

Про це йдеться в інформації Нацбанку України, яка містить аналіз поточної економічної ситуації в нашій країні.

В аналізі, зробленому фахівцями НБУ, йдеться про те, що війна в Україні є основною причиною інфляції. Зокрема зростання цін провокують такі фактори:

  • військові дії в Україні;
  • окупація окремих регіонів країни;
  • перебої з електрикою.

"Посилення російських терактів проти критичної інфраструктури України, зокрема об'єктів енергетики, ускладнює економічну активність у різних секторах - від металургії до харчової промисловості, тваринництва та сфери послуг", - йдеться в аналітиці НБУ.

У Нацбанку зробили заяву щодо подорожчання продуктів

В умовах постійних і найчастіше хаотичних відключень електроенергії підприємствам доводиться самим забезпечувати себе електрикою. Адже багато виробничих циклів функціонують лише за рахунок безперервного постачання електроенергії. Тому підприємствам, аби продовжувати роботу, доводиться мати власні джерела генерації, а також паливо, на яких вони працюють.

Через підвищення витрат на виробництво вони змушені скорочувати виробничі програми. У сукупності підвищення собівартості виробництва та скорочення обсягів випуску товарів призводить до їхнього дефіциту, і, природно, до їхнього подорожчання.

"Зростання попиту населення на паливо в умовах регулярних відключень створює додатковий тиск на вартість енергоносіїв. Усі ці фактори спричиняють подорожчання широкого спектру товарів і послуг, а за окремими позиціями - суттєве зростання цін", - зазначають аналітики Нацбанку.

Та попри це, інфляція в Україні залишається контрольованою. І при цьому в листопаді темпи її зростання навіть дещо сповільнилися, порівняно з прогнозом, який НБУ давав ще у жовтні.

Нагадаємо, українцям обіцяють у найближчій перспективі зниження цін на яйця. Однак є одна важлива умова.

ДЖЕРЕЛОbank.gov.ua